اخبار استارتاپی

لزوم برجسته کردن نقش کارآفرینان و سرمایه گذاران در شرایط تحریمی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حفظ شخصیت کارآفرینان استارتاپی به‌معنای عدم ایجاد مزاحمت برای آن‌ها است نه آنکه با فانوس دنبال‌شان افتاده و مدام در حال مچ‌گیری‌شان باشند.

الیاس حضرتی با اشاره به جایگاه و تاثیر مثبت سرمایه گذاران حوزه کارآفرینی و کسب و کارهای استارتاپی در جنگ اقتصادی کنونی کشور، گفت: یکی از محورهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی، پررنگ کردن نقش کارآفرینان، نخبگان و سرمایه‌گذاران در حوزه‌های کسب و کارهای نو و تجلی فعالیت آن‌ها در قالب استارتاپ ها است.

لزوم رسمی تر شدن شکل و شمایل فعالیت استارتاپ ها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت استارتاپ ها باید شکل و شمایل رسمی‌تری پیدا کند، افزود: شرکت‌های دانش‌ بنیان پیوند میان دانش، سرمایه گذاری، صنعت و خدمات را عمیق‌تر می‌کنند لذا باید طبق قانون برنامه ششم توسعه استارتاپ ها جایگاه ویژه‌تری در کشور پیدا کرده و دولت‌ها از سرمایه گذاران حوزه‌های کسب و کار نو و استارتاپی حمایت کنند.

وی تاکید کرد: حمایت از سرمایه گذاران و موسسان شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان در شرایط پرتلاطم اقتصادی کنونی ضروری است، البته باید مراقبت کرد این حمایت تبدیل به فضایی مبتنی بر رانت برای عده‌ای از افراد خاص نشود. حمایت از سرمایه گذاران و موسسان شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان در شرایط پرتلاطم اقتصادی کنونی ضروری است، البته باید مراقبت کرد این حمایت تبدیل به فضایی مبتنی بر رانت برای عده‌ای از افراد خاص نشود

استارتاپ ؛ بستری وسیع برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و صادرات

حضرتی معتقد است اگر نخبگان، فعالان و سرمایه گذاران شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی در مسیر مورد نیاز کشور و جامعه فعالیت کرده و مورد حمایت دولت قرار گیرند به‌یقین می‌توانند به بستری وسیع برای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و صادرات تبدیل شوند.

حمایت از هویت، امنیت و شخصیت کارآفرینان

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید از هویت، امنیت و شخصیت بخش خصوصی، سرمایه گذاران و کارآفرینان در حوزه‌های مختلف کسب و کار خرد حمایت کرد و به آن‌ها برای فعالیت میدان داد، اضافه کرد: حفظ شخصیت سرمایه گذاران و کارآفرینان استارتاپی به‌معنای میدان دادن به آن‌ها، حل مشکلات و عدم ایجاد مزاحمت برای آن‌ها است نه آنکه با فانوس دنبال‌شان افتاده و مدام در حال مچ‌گیری و ایجاد مانع بر سر راه فعالیت اقتصادی‌شان باشند.

اولویت سرمایه گذاران داخلی در مرزبندی‌های حمایتی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعتقاد به اینکه به‌دنبال تشدید تحریم‌های اقتصادی، حمایت بیشتر از سرمایه گذاران داخلی ضروری است، مطرح کرد: اگرچه جذب سرمایه گذار خارجی نیز برای کشور حائزاهمیت است اما در مرزبندی‌های حمایتی باید سرمایه‌گذاران داخلی را در اولویت قرار داد چراکه آن‌ها با سرمایه‌گذاری پول خود در داخل کشور، ریسک کرده‌اند درحالی که می‌توانستند با خارج کردن پول‌شان از کشور، به سود بیشتر و بدون خطری برسند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *