اخبار استارتاپی

سرعت بالای رسوخ نوآوری در زندگی مردم با حضور استارتاپ ها

رییس مرکز توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر نقش ویژه استارتاپ ها در توسعه کشور، گفت: حضور استارتاپ ها در جامعه به رسوخ نوآوری در بطن جامعه منتج شده است.

اسماعیل قادری فر رییس مرکز توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری درباره ضرورت شکل گیری و حمایت از استارتاپ ها در کشور، تصریح کرد: فعالان و نوآوران زیست بوم استارتاپی در کشور نقش مهمی در تغییر و تحولات علمی و فناورانه کشور دارند و این حضور تاثیرگذار یکی از مهم ترین عوامل اقتدار و بلوغ اقتصادی در گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانایی محور کشور محسوب می شوند.

وی افزود: شکل گیری زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور با حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها سرعت بیشتری گرفت. این استارتاپ ها بودند که زمینه ورود نوآوری در جامعه را معنی دارتر کردند. به گفته قادری‌فر، در حال حاضر بیش از 6 هزار و 200 استارتاپ ایرانی در این زیست بوم مشغول فعالیت هستند که به عنوان بزرگترین اکوسیستم های آسیای جنوب غربی و منطقه منا به شمار می رویم. این رقم یعنی اینکه ایده های نوآورانه و فناوارنه در کشور به سرعت در حال رشد هستند.

وی همچنین تصریح کرد: توسعه ایده های نوآورانه نقشی تاثیرگذار در زندگی روزمره مردم دارد و می تواند در افزایش رفاه عمومی جامعه و سطح رضایت مندی مردم نمود بیشتری داشته باشد.

قادری فر به شکل گیری نسل دوم زیست بوم نوآوری در کشور اشاره کرد و افزود: با ظهور استارتاپ های حوزه فناوری در نسل دوم پس از شکل گیری استارتاپ های خدماتی شاهد نقش آفرینی برجسته تر فعالان زیست بوم نوآوری برای حل مشکلات فناورانه و گسستن حلقه های وارداتی در کشور هستیم .

منبع
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *