اخبار استارتاپی

تشکیل اولین استارت آپ بسیج دانش آموزی

معاون علمی بسیج دانش‌آموزی گفت: پاییز امسال اولین مجموعه استارت‌آپ‌های بسیج دانش‌آموزی و نمایشگاه «های‌تک» را راه‌اندازی و برگزار می‌کنیم تا دستاورد‌های لیگ علمی «پایا» در آن معرفی شوند.

«فرهام علیزاده» معاون علمی بسیج دانش آموزی در حاشیه نشست خبری لیگ علمی پایا، اظهار داشت: امسال در حالی دوازدهمین دوره مسابقات علمی بین‌المللی پیشگامان ایران (پایا) را برگزار خواهیم کرد که طی این مدت در قالب برنامه های مختلف از نخبگان علمی بسیج در پروژه های مختلف استفاده کردیم؛ اما این بهره مندی ها فقط محدود به بسیج بوده و سایر بخش‌های کشور از بانک ایده های نخبگان بسیج دانش آموزی استفاده نکرده اند.

وی افزود: برگزاری چنین مسابقه‌ای در کشور دستاورد‌های مهمی دارد که مهم‌ترین آن شناسایی و سرمایه گذاری روی نخبگان و یا ایجاد بانک ایده و پژوهش است. علیزاده گفت: برای اینکه این بسیجی‌ها بتوانند از توانمندی و ایده های خود به بهترین نحو استفاده کنند، در تلاش هستیم تا در پاییز امسال اولین مجموعه استارت آپ های بسیج دانش آموزی و نمایشگاه «های تک» را راه اندازی و برگزار کنیم تا دستاورد‌های لیگ پایا در آن معرفی شوند.

وی خاطرنشان کرد: لیگ علمی «پایا» مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی هم دارد که مرحله مقدماتی آن در بهمن و اسفند هر سال و مرحله نیمه نهایی آن نیز در اردیبهشت سال بعد برگزار می‌شود. دبیر اجرایی لیگ پایا اضافه کرد: از سوی دیگر قالب فعالیت در این رقابت‌ها بر پایه کار گروهی است به همین خاطر تاکنون بیش از هشت هزار گروه در مدارس کشور تشکیل شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن