اخبار استارتاپی

لزوم سرعت در فعالیت فین تک ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: باید زمینه های لازم فراهم شود تا فعالیت فین تک ها با سرعت بیشتری در فضای اقتصادی کشور گسترش یابد.

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه ای که برای بررسی مسائل و مشکلات فین تک ها برگزار شد افزود: باید زمینه های لازم فراهم شود تا فعالیت فین تک ها با سرعت بیشتری در فضای اقتصادی کشور گسترش یابد ضمن آنکه روند فعالیت و گسترش فین تک ها با چشم انداز های پیش بینی شده، فاصله دارد.

وی اضافه کرد: نهاد های اصلی از جمله بورس، بیمه و وزارت اقتصاد در گذشته کارکرد اصلی خود را برای گسترش فین تک ها به درستی انجام نداده اند.
فرهاد دژپسند گفت: ما باید با تقسیم کار مشخص و تخصصی کردن امور، بهترین خدمات را برای گسترش این فعالیت اقتصادی فراهم کنیم؛ بنابراین گزارش فین تک در واقع کاربرد نوآورانه فناوری در خدمات مالی است.

در این جلسه رئیس سازمان بورس، رئیس کل بیمه، رئیس گمرک و معاونان وزیر اقتصاد نیز حضور داشتند و فعالان حوزه فین تک مسائلی را در خصوص امنیت داده ها و تبادل اطلاعات، برطرف شدن مسائل حقوقی و همکاری بانک مرکزی و بورس، بیمه و همچنین سازمان امور مالیاتی برای فراهم شدن بستری فعالیت های خود مطرح کردند.

فین تک یا فناوری مالی به معنای کاربرد نوآورانه فناوری در ارائه خدمات مالی است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا