اخبار استارتاپیاخبار هوش مصنوعی

پایان اولین بوتکمپ تخصصی هوش مصنوعی

اختتامیه‌ی اولین بوتکمپ هوش مصنوعی با معرفی تیم‌های برتر در هفتم شهریور توسط شتاب دهنده ی همتک برگزار شد.

نخستین بوتکمپ تخصصی هوش مصنوعی که توسط یکی از شتابدهنده های فعال، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی (ستفا) ، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه مدل کسب و کارهای حوزه هوش مصنوعی و تربیت تیم‌های کارآفرین برای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی از 14 تیرماه و با رویدادی دو روزه آغاز شده بود و پس از آموزش مستمر و ارائه ی تیم های برگزیده به اتمام رسید.

در رویداد آغازین بوتکمپ که در کارخانه نوآوری آزادی و با هدف ترویج مفاهیم هوش مصنوعی، توسعه مدل کسب و کارهای حوزه هوش مصنوعی و تربیت تیم‌های کارآفرین برگزار شد، صاحبان مسئله که توسط شتابدهنده همتک حول هم گردآمده بودند، مسائلی را مطرح کردند و شرکت‌کنندگان ضمن ایده پردازی برای حل این مسائل، به تیم سازی پرداختند. نهایتا در این رویداد 12 تیم در حوزه های مختلف هوش مصنوعی ساماندهی شدند که می‌بایست گام های بعدی بوتکمپ را پشت سر می‌گذاشتند.

در این رویداد از بین تیم‌های متقاضی شش تیم از سوی کمیته داوران انتخاب و وارد فرآیند بوتکمپ شدند تا طی مدت دو ماه چالش‌های ارائه شده از سوی سازمان‌های متقاضی همچون جهاد دانشگاهی، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان فناوری اطلاعات را رفع کنند. پس از رویداد آغازین، منتورینگ اختصاصی در اختیار تیم‌ها قرار گرفت تا بتوانند تا مرحله‌ای پیشرفت کنند که راهکارهایشان قابل قضاوت باشد. در این مسیر 8 تیم به مرحله‌ی پیچ اولیه رسیدند که پس از بازخورد دریافت از داوران 2 تیم از ادامه فعالیت منصرف شدند تا نهایتا 6 تیم در پیچ نهایی حاضر باشند.

در انتهای این رویداد یکی از تیم‌ها که چالش حوزه آموزش و اشتغال جهاد دانشگاهی را انتخاب کرده بود مورد حمایت این نهاد قرار گرفت و یک استارتاپ نیز توسط شتابدهنده حامی این مراسم، حمایت مالی و معنوی خواهد شد.

اختتامیه‌ی بوتکمپ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. در این رویداد تیم‌ها به ارائه‌ی راهکار و مدل کسب و کار خود پرداختند و توسط داوران ارزیابی شدند. در انتهای رویداد 2 تیم دایلوگ با ایده ی تبدیل گفتار به متن و تحلیل صدای مشتریان و مِتکا با ایده ی تشخیص هوشمند بیماری های پوستی به عنوان تیم‌های برتر معرفی شده و جواز حضور در دوره‌ی شتابدهی همتک را دریافت کردند. همتک شتابدهنده ای تخصصی در حوزه‌ی هوش مصنوعی است که فعالیتش را از سال 97 آغاز کرده است.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *