اخبار استارتاپی

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ما در تلاش هستیم که با اعطای حمایت ها، بازه برد برد برای شرکت‌های دانش بنیان فراهم کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تأکید بر اینکه ما در تلاش هستیم که با اعطای حمایت ها، بازه برد برد برای شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم، گفت: در حال حاضر کشور در حوزه های تولید بذر و خوراک دام با کمبودهایی مواجه است که این امر برای کشوری مانند ایران که از توانمندی بالایی برخوردار است، مناسب نیست.

دکتر علی وحدت در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه حمایت از تولید فناوری بذر با اشاره به حمایت‌های اثرگذار سازمان اوقاف و امور خیریه از حوزه‌های دانش بنیان افزود: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از برگزاری رویدادهای فناورانه، نزدیک سازی شرکت‌های دانش بنیان و فناور به تأمین کنندگان اصلی است و در این راستا این صندوق فعالیت‌های موثری را اجرایی کرده است تا میان بخش‌های صنعتی و تولیدات فناورانه شرکت‌ها ارتباط برقرار کند ضمن آنکه از حمایت‌های مالی این صندوق نیز بهره‌مند شوند.

وی جبران نقدینگی و تأمین سرمایه را از جمله برنامه‌های حمایتی این صندوق از شرکت‌های دانش بنیان نام برد و یادآور شد: حمایت‌های ما به گونه‌ای است که در صدد هستیم تا شرایط برد برد برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شود. وحدت همچنین با توجه به اهمیت امنیت غذایی در کشور با تأکید بر اینکه این حوزه دارای ابعاد مختلفی است، خاطر نشان کرد: تأمین سلامت مردم، قابل تأمین بودن، میزان تولیدات، قیمت نهایی و کافی بودن میزان غذا از جمله جنبه‌های امنیت غذایی به شمار می‌رود و این در حالی است که اگر در برخی از حوزه‌ها مانند تولید و کشت خیار و صیفی‌جات کشور نتواند توانمند وارد شود امنیت غذایی کشور به خطر می‌افتد.

وی تأمین بذر مورد نیاز در تولید صیفی‌جات را از مسائل استراتژیک در این حوزه نام برد و با بیان اینکه کشور در این زمینه با کمبودهایی مواجه است، تأکید کرد: این امر برای کشوری که دارای توانمندی‌های بسیار است مناسب نیست ضمن آنکه در حوزه دامپروری نیز شاهد هستیم که کشور وابستگی زیادی به تولید خوراک دام و کنجاله دارد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه‌های کشور در این حوزه‌ها خاطر نشان کرد:‌ امروز این مراسم به صورت نمادین برگزار شد که نشان دادیم که شرکت‌های دانش بنیان بزرگ موجود در دانشگاه آزاد، با مشارکت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت سازمان اوقاف و امور خیریه در تلاش هستند تا بذر مورد نیاز در کشور به تولید بومی برسد.

وحدت با اشاره به ظرفیت‌های صندوق های پژوهش و فناوری برای حمایت از فعالیت‌های فناورانه گفت: مجوز راه‌اندازی صندوق پژوهش و نوآوری در دانشگاه آزاد صادر شده است که با تأسیس آن حمایت‌های مناسبی را از شرکت‌های فناور این دانشگاه صورت می‌گیرد ضمن آنکه امیدواریم سازمان اوقاف نیز بتواند یک صندوق پژوهش و فناوری داشته باشد تا بتواند به صورت گسترده‌تر از شرکت‌ها حمایت کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا