اخبار استارتاپی

پرداخت ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اعتبار امسال برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان را ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: مشکلی در پرداخت تسهیلات درخواستی شرکت‌ها نداریم.

سیاوش ملکی فرد با اشاره به راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از سال ۱۳۸۹، از تغییر هیات عامل این صندوق در سال گذشته خبر داد و افزود: این هیات عامل سومین هیات عامل صندوق محسوب می‌شود و پیرو این تغییرات، رویکردهای کلی صندوق و نیز خدمات آن دچار تغییرات شده و خدمات و تسهیلات جدید به صندوق اضافه شده است.

وی افزود: جهت آشنایی شرکت‌های دانش بنیان با خدمات جدید برنامه‌های مختلفی از جمله برگزاری جلسات متعدد با روسای پارک‌های علم و فناوری، انجام سفرهای استانی و برگزاری جلسه با مدیران شرکت‌های دانش بنیان و… در نظر گرفته شده است و از طرفی با توجه به افزایش روزانه شرکت‌های دانش بنیان نیز به نظر می‌رسد این برنامه‌ریزی‌ها برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر خدمات صندوق ضروری است.

این مسئول با اشاره به خدمات متنوع صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شاخص‌ترین خدمت آن را پرداخت تسهیلات عنوان کرد و افزود: در حال حاضر با توجه به اعتبارات خوبی که صندوق در اختیار دارد مشکلی در پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نداریم. وی ابراز امیدواری کرد: امسال حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات پرداخت شود.

به گفته معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری سقف تسهیلات پرداختی این صندوق به شرکت‌ها حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده که رقم پرداختی آن با توجه به سابقه شرکت، نوع طرح و نیاز شرکت متغیر است.

ملکی فرد با اشاره به تبادل این صندوق با صندوق‌های پژوهش و فناوری در استان‌ها گفت: در حال حاضر ۲۰ صندوق پژوهش و فناوری در کشور فعال است که تلاش شده تا این صندوق واسطه‌ای میان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و شرکت‌های دانش بنیان شوند، به طوری که شرکت‌ها بتوانند به راحتی تسهیلات کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را از طریق این صندوق‌ها در استان خود دریافت کنند. وی افزود: امسال حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان در اختیار این صندوق‌ها قرار گرفته است.

ملکی فرد یادآور شد: ظرف یک ماه آینده اتصال صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با صندوق پژوهش و فناوری استان کرمانشاه نیز برقرار شده و مدیران شرکت‌های دانش بنیان این استان می‌توانند تسهیلات کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را با مراجعه به این صندوق دریافت کنند.

وی با اشاره به نظارت کامل و رصد فعالیت شرکت‌های دانش بنیان پس از دریافت تسهیلات، گفت: تسهیلات طی چند مرحله پرداخت می‌شود و هر مرحله بعد از انجام اقداماتی از سوی شرکت قابل پرداخت است و در نهایت وضعیت کلی فعالیت شرکت رصد می‌شود تا این تسهیلات منجر به توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان شود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در ادامه با تقدیر از عملکرد پارک علم و فناوری کرمانشاه، گفت: خوشبختانه تمام رویکردهای موثر در تقویت و توسعه شرکت‌های دانش بنیان بصورت عملی از سوی پارک علم و فناوری کرمانشاه در حال اجراست.

وی افزود: تمام راهکارهای موثر در خصوص توسعه شرکت‌های دانش بنیان، از جمله اینکه باید سراغ افراد خلاق و صاحب ایده برویم و آنها را برای راه اندازی شرکت دانش‌بنیان تشویق کنیم به خوبی در دستور کار پارک علم و فناوری کرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تکمیل بودن اکوسیستم دانش بنیان در استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر تمام بازیگران این اکوسیستم از جمله پارک علم و فناوری، مراکز رشد، شتابدهنده و کانون‌های نوآوری و شکوفایی خلاقیت در کرمانشاه فعال است که همه اینها می‌تواند به توسعه و تقویت شرکت‌های دانش بنیان کمک کنند.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *