اخبار استارتاپی

رقابت ایده های گردشگری فضاپایه

ایران رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک‌ها و گردشگاه‌های موضوعی فضاپایه از سوی پژوهشگاه فضایی در مهرماه برگزار می‌شود.

پژوهشگاه فضایی ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان فضایی ایران رویداد تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی در حوزه پارک ها و گردشگاه های موضوعی فضاپایه را در روزهای ١٦ و ١٧ مهر ماه امسال برگزار می‌کند. این رویداد با هدف ترویج و اشاعه علوم، فناوری ها و دستاوردهای فضایی در جامعه متناسب با فرهنگ و ارزش های اسلامی-ایرانی برگزار می شود. مهلت ثبت نام تا ۱۰ مهرماه تعیین شده است.

این رویداد در چهار محور ” پیوند علم و فناوری‌های فضایی با حوزه گردشگری“، “مصادیق ترویج در علوم و فناوری‌های قضایی در قالب پارک‌های موضوعی”، “ایده های مکان محور در حوزه نجوم و گردشگری”، “عظمت آسمان‌ها و زمین‌ و علوم و فناوری‌های فضایی” و “تعامل علوم و فناوری‌های فضایی با صنایع خلاق و فرهنگی” برگزار می‌شود.

تمامی افراد مستعد، اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی، شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌توانند در حوزه‌های زیست‌بوم صنعت گردشگری موضوعی، زیست‌بوم صنعت بازی و سرگرمی موضوعی، زیست‌بوم صنایع فرهنگی هنری و چندرسانه‌ای، جریان‌سازی ارائه محتوا مبتنی بر مبانی علمی و معرفتی، مجموعه‌های جانبی مکمل در حوزه اقتصاد خلاق با ارائه طرح‌ها، ایده ها، ‌محصولات و خدمات خود، در این رویداد شرکت کنند. گردآوری و کمک به تجاری سازی طرح‌های خلاقانه کشور، برای استفاده در پارک‌های گردشگری فضاپایه از اهداف برگزاری این رویداد است.

شرکت‌کنندگان در مرحله اول باید طرح‌ها و ایده های خود را برای دفتر مدیریت طرح پارک‌های موضوعی ارسال کنند و پس از بررسی و ارزیابی ایده‌ها و طرح‌های برگزیده انتخاب شده و از صاحبان این ایده‌ها دعوت می‌شود تا با تکمیل و ارائه طرح خود، آن را با سایر طرح‌ها و ایده ها به رقابت بگذارند.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *