اخبار استارتاپیاخبار کارآفرینی اجتماعی

بررسی نقش دانش بنیان ها در تحول قضایی

نشست هم اندیشی پیرامون «نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در تحول قضایی» با حضور آیت الله رئیسی، بعدازظهر شنبه ۳۰ شهریور ماه ۹۸ در حوزه ریاست قوه قضائیه برگزار شد.

اکودی‌ام

نشست هم اندیشی پیرامون «نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها در تحول قضایی» با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، جمعی از مسئولان قضایی و مدیران ده ها شرکت دانش بنیان از جمله مدیران سامانه کشوری اعلام سرقت و ردیابی کالاهای دیجیتال (همیاب ۲۴) برگزار شد.

در این نشست آیت الله رییسی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه اظهار کرد: با توجه به نقش اقتصاد دانش بنیان در رونق تولید، ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع مشکلات این شرکت‌ها از نظر مالی، حقوقی و اقتصادی و همچنین فراهم ساختن زمینه کار و فعالیت آنها امروز یک ضرورت انکار ناپذیر است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان از اصلی‌ترین مولفه‌های جلوگیری از خام‌فروشی در کشور است، ادامه داد: نیروهای جوان و تحصیل کرده در این شرکت‌ها می‌توانند با یک کار علمی و خلاقانه، منابع سرشار کشور را به ثروت‌هایی پایدار تبدیل کنند و بازویی اثرگذار در رفع مشکلات اقتصادی باشند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد دادگاه‌های تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های مربوط به استارت آپ ها و همچنین استفاده از مشاوران مطلع در این زمینه توسط قضات، اظهار کرد: برای شناسایی و رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان، می‌توان کارگروهی مشترک بین دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی تشکیل داد تا ظرف یک ماه نسبت به احصای مسائل و مشکلات این حوزه اقدام کنند و یک ساز و کار سریع برای رفع این مشکلات فراهم سازند.

در این نشست مدیران سامانه همیاب ۲۴ در زمینه اعلام سرقت و‌ ردیابی گوشی های سرقتی که تحت حمایت معاونت اجتماعی و ‌پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه می باشد به بیان دیدگاه ها و ‌نقطه نظرات خود پرداختند و راه کارهایی را برای پیشگیری در زمینه این گونه معضلات بیان نمودند. بدیهی است با توجه به رسالت سامانه همیاب ۲۴ ، بنیان گذاران این استارت آپ گام های بزرگی را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در حوزه سرقت کالاهای دیجیتال برداشته و خدمات ارزشمند و نوینی را به مردم و جامعه الکترونیک ارایه داده اند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا