اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

دفاتر صندوق‌های پژوهش و نوآوری افتتاح شد

دفاتر صندوق‌های پژوهش و نوآوری سراسر کشور در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان افتتاح شد.

خدمات حقوقی کسب و کار

دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی، عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم افتتاح دفاتر صندوق های پژوهش و نوآوری در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی سعی دارد از تمام ظرفیت نهادهایی که مجاز به همکاری با آنهاست، نهایت استفاده را کند.

وی ادامه داد: اهمیت صندوق های پژوهش و فناوری تسریع در ارایه خدمات مالی و پولی به شرکت های دانش بنیان است؛ صندوق نوآوری چهار برنامه را برای صندوق های پژوهش و فناوری در نظر گرفته که یکی از آنها تقویت بنیه مالی این صندوق‌هاست. وی افزود: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای صندوق های پژوهش و فناوری ظرفیت ایجاد کرده ایم و همچنین ۱۲۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری در اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری قرار گرفته است. هدف صندوق نوآوری این است که جایگاه صندوق های پژوهش و فناوری به سطح نهاد مالی و اعتباری حرفه‌ای تخصصی ارتقاء پیدا کند.

دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم در حاشیه این مراسم خاطرنشان کرد: کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری در این مدت با نیت ارتقای جایگاه این صندوق‌ها عملکرد خوبی داشته است. وی افزود: توبیخ صندوق‌هایی که عملکرد خوبی نداشتند در راستای تشویق صندوق‌های پژوهش فعال است، امیدوارم توانسته باشیم اعتماد صندوق‌های پژوهش و فناوری را جلب کرده باشیم. وی ادامه داد: تمام سرویس‌های در نظر گرفته شده برای صندوق‌های پژوهش و فناوری در جهت ارتقای این صندوق‌هاست و در طول ۶ ماه اخیر، عملکرد صندوق‌های پژوهش و فناوری با گذشته قابل مقایسه نیست.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم و در راستای رویکردهای حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: هیات عامل سوم صندوق نوآوری و شکوفایی رویکرد ویژه‌ای به صندوق‌های پژوهش و فناوری دارد و از شکل‌گیری آنها حمایت می‌کند؛ جایگاه صندوق‌های پژوهش در این زیست بومی که برای شرکت‌‎های فناور و نوآور در حال شکل‌گیری است غیرقابل انکار است. وی افزود: کنار هم قرار گرفتن صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری یک فرصت ویژه است و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این اتفاقات ثبت شود تا بتوانیم از ظرفیت‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری بیشترین استفاده را کنیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا