اخبار استارتاپی

ابلاغ آئین نامه های سراهای نوآوری به واحدهای دانشگاه آزاد

سرپرست اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش‌بنیان، ایجاد بستری برای تسهیل روند ایده تا محصول را از مهمترین وظایف مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کرد.

اکودی‌ام

دکتر سید احسان شیرنگی در افتتاحیه هفدهمین دوره مسابقات ملی بتن دانشجویان سراسر کشور در واحد کرج گفت: امروزه دانشگاه های معتبر جهان از نسل دوم و پژوهش محور، مسیر خود را به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین تغییر داده اند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در همین مسیر حرکت می کند. وی افزود: با تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل سوم، دانشجویان و دانش‌آموختگان به نیروهایی کارآفرین تبدیل می‌شوند که نه تنها حقوق بگیر نخواهند بود، بلکه حقوق ده هستند.

سرپرست اداره کل اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: دانشگاه با ایجاد سراهای نوآوری به این مهم دست خواهد یافت که این سراهای نوآوری و فناوری با سه بازوی اصلی متشکل از «شتاب دهنده ها»، «مراکز رشد» و «پارک‌های علم و فناوری» وارد عرصه خواهند شد.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه عملکرد این بخش‌ها گفت: در بخش شتاب دهنده ها، دانشجویان و صاحبان ایده هدایت شده و خروجی این بخش شرکت‌های دانش‌بنیان است که در مراکز رشد با گذراندن دوره‌های رشد و آموزش با نحوه اداره صحیح شرکت‌های دانش بنیان و ورود به بازار کسب و کار آشنا می‌شوند و در مرحله آخر در پارک‌های فناوری برای ارائه محصول و ورود به بازار آماده می‌شوند.

دکتر شیرنگی با اشاره به ریل‌گذاری جدید دانشگاه آزاد اسلامی به ‌منظور حمایت و هدایت دانشجویان، صاحبان ایده و نوآوران دانشگاهی گفت: به‌زودی آئین نامه ای مربوط به سراهای نوآوری به واحدهای دانشگاهی ابلاغ خواهد شد و این سراهای نوآوری به صورت مستقیم زیرنظر رئیس دانشگاه فعالیت خواهند کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، سرپرست اداره کل اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه گذاری دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد بستری برای تسهیل روند ایده تا محصول را از مهمترین وظایف و دغدغه‌های مسئولان دانشگاه مطرح کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا