اخبار استارتاپی

راهکار احراز هویت دیجیتال یوآیدی دانش بنیان شد

فناوری‌های نوین و سطح بالا و همچنین به پشتوانه نیروهای جوان و در عین حال مجرب و خلاق خود موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده است.

اکودی‌ام

بنابر اعلام یوآیدی، استارتاپ یوآیدی پس از بررسی کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا، به عنوان شرکت دانش بنیان معرفی شد.

اهمیت بهره‌مندی از اقتصاد دانش بنیان و توسعه محصولات نوآورانه و استفاده از امتیازات تخصیص‌یافته دولت به شرکت‌های دانش بنیان از اهداف پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی بابت اخذ این مجوز بود. اخذ مجوز دانش بنیان از طریق ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارگروه ارزیابی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری صورت می‌پذیرد.

یوآیدی با ورود به حوزه Reg-Tech اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال کشور است که بستر مناسبی را برای کسب و کارها و کاربران فراهم آورده تا بتوانند فرآیند احراز هویت را آنلاین انجام دهند. پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی با ارائه خدمات eKYC می‌تواند در عین بالا نگه داشتن تجربه کاربری، اجرای الزامات قانونی را برای کسب و کارها تسهیل می‌کند.

استارتاپ یوآیدی با تشکیل دپارتمان هوش مصنوعی با مدیریت دکتر محمد اکبری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه امیرکبیر و دانش‌آموخته دانشگاه UCL لندن و NYU آمریکا، توانسته است که فرآیند احراز هویت را به صورت بلادرنگ Real Tiem انجام دهد.

تکنولوژی‌های استفاده شده در یوآیدی تشخیص زنده بودن تصویر Liveness Detection، پردازش تصویر Image Processing و OCR است که هم‌اکنون به عنوان اولین پلتفرم احراز هویت دیجیتال کشور مشغول به فعالیت است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا