ایده های استارتاپیایده های هوش مصنوعی

آشنایی با شرکت های پیشتاز دنیا در عرصه یادگیری عمیق

کاربردهای یادگیری عمیق از تشخیص گفتار تا پردازش زبان طبیعی و امنیت سایبری.

یادگیری عمیق به عنوان زیرمجموعه ای از یادگیری ماشینی، که خودش زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی محسوب می شود، راهی است برای پیاده سازی یادگیری ماشین (تجزیه و تحلیل خودکار داده) از طریق شبکه های عصبی مصنوعی؛ یعنی الگوریتم هایی که عملاً از ساختار و عملکرد مغز انسان تقلید می کنند. هرچند این فرآیند هنوز در حال تکامل است، اما قابلیت‌های آن پایان ناپذیر است.

کاربردهای یادگیری عمیق

یادگیری عمیق از شبکه‌های عصبی مصنوعی به منظور تقلید عملکردهای مغز انسان بهره می‌گیرد. یادگیری عمیق در حوزه‌های بی‌شماری کاربرد دارد، ازجمله تشخیص گفتار، ابررایانه، رسانه‌ اجتماعی، پردازش زبان طبیعی و امنیت سایبری.

به گفته‌ دانشمند ارشد شرکت Conversica (دستیار فروش مجازی بر اساس AI) ، دکتر سید جی ردی، «شاید یک روز به نقطه‌ای برسیم که هوش مصنوعی و یادگیری عمیق ما را در دستیابی به هوش فوق بشری یاری داده یا حتی رشد لجام‌گسیخته‌ فناوری را به ارمغان بیاورند. اما امروز چالش و وظیفه‌ ما به‌عنوان متخصصان هوش مصنوعی این است که مطمئن شویم برنامه‌های هوش مصنوعی تعهدات خود را برآورده ساخته و به کاربران و جامعه سود می‌رسانند.»

در ادامه این مقاله با 14 راه نوآورانه‌ که به استفاده از یادگیری عمیق در دنیای امروز می‌پردازند، آشنا خواهیم شد پس با ما همراه باشید.

CLUSTERONE

مکان: سیاتل، واشنگتن

ClusterOne که توسط کارمندان سابق گوگل تاسیس شده، یک پلت‌فرم یادگیری عمیق برای هوش مصنوعی و توسعه‌ زبان ماشینی است که می‌تواند چند آزمایش را هم‌زمان اجرا کرده و درعین‌حال زمان اجرا، محیط، داده‌ها و شبکه را مدیریت کند.

 DESCARTES LABS

مکان: سانتافه، نیو مکزیکو

Descartes Labs بر روی ابَررایانه‌ ابرمحور، به‌منظور کاربرد هوش ماشینی در مجموعه‌های عظیم داده، چیزی را ارائه می‌دهد که «data-refinery» نام دارد. این فرآیند که شامل یادگیری عمیق می‌شود، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا آگاهی‌های داده را هم در داخل و هم در خارج به‌شکل مؤثرتری به کار بندند. این کاربردها شامل کنترل بیماری، کاهش بلایا، امنیت غذایی و تصاویر ماهواره‌ای می‌شوند. همچنین اخیراً مدیر برنامه‌های دولتی این شرکت اظهار داشت که شرکتش قصد دارد در یک گردهمایی فن‌آوری، پلتفرم ابَررایانه‌ای را برای جامعه اطلاعاتی و ماموریت‌های آگاهی از اطلاعات دفاعی به بحث و بررسی بگذارد.

BOXX

مکان: آستین، تگزاس

Boxx برای انواع چارچوب‌های کاری یادگیری عمیق، پلت‌فرم‌های توسعه‌ ایستگاه کاری می‌سازد که عملکرد بالایی دارند؛ پلت‌فرم‌هایی همچون Tensorflow و PyTorch. به گفته‌ بیل لِژر، نایب‌رئیس بازاریابی شرکت، مأموریت Boxx شتابدهی جریان‌های کاری، تسریع فرآیندهای تصمیم‌گیری و تسهیل موفقیت مشتری است.

Boxx

TWOSENSE.AI

مکان: نیویورک، نیویورک

این شرکت تحت عنوان یک محصول امنیت SaaS موبایل، از یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق جهت رفع چالش‌های احراز هویت و جلوگیری از فعالیت کلاهبرداری استفاده می‌کند. شبکه‌های عصبی عمیق آن، جریان‌های مختلف داده، از مکان دستگاه تا بلندی قدم را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا پروفایل‌های منحصربه‌فرد کاربران را بسازد.

SALESFORCE

مکان: سان‌فراسیسکو، کالیفرنیا

Saleforce، سازنده‌ نرم‌افزار ابری، پلت‌فرمی به نام Einstein ساخته تا هوش مصنوعی را ساده کرده و تجارب مشتری را با وجود سرویس هوشمندتر و سفارشی‌تر بهبود ببخشد. خصوصیات Einstein یادگیری ماشینی پیشرفته، یادگیری عمیق و تحلیل پیش‌بینی را شامل می‌شوند. این شرکت اخیراً پلتفرم Einstein را به شکل منبع باز درآورده تا شرکت‌های دیگر نیز بتوانند برای حل مسائل علوم داده به آن دسترسی داشته باشند.

CLARIFAI

مکان: نیویورک، نیویورک

Clarifai اجازه می‌دهد که رایانه‌ها محتوای بصری را به شکلی مشابه پردازش تصاویر توسط مغز انسان، دیده و درک کنند. فن‌آوری این شرکت، ازجمله یادگیری عمیق را می‌توان در کسب و کارهای مختلف به کار برد؛ از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک و پلتفرم‌های مدیریت محتوا گرفته تا شرکت‌های معاملات ملکی. گفته می‌شود Clarifai با شرکت RichRelevance شریک شده تا مجموعه‌ جامع و کاملی از راهکارهای سفارشی هوش مصنوعی ارائه دهد که امکان بهره‌گیری از یادگیری عمیق و هوش مصنوعی بصری را برای رهبران دیجیتال فراهم می‌سازند. این کار موجب می‌شود تا تجارب تازه و نوآورانه‌ای برای خرید دیجیتال ارائه شود که مفاهیم و ‌دادهای بصری را ادغام کرده و مشارکت و افزایش درآمد را به دنبال دارند.

NEURALA

مکان: بوستون، ماساچوست

محصول این شرکت، Neurala Brain، الگوریتم‌های اختصاصی موسوم به DNN مادام‌العمر را به کار می‌برد که نحوه‌ رفتار مغز انسان در مشاهده‌ جهان و یادگیری از تجارب را تقلید می‌کنند. Neurala ادعا می‌کند که یادگیری با داشتن داده و زمان یادگیری کمتر، امکان‌پذیر است. Neurala اخیراً با هدف ارتقای مهارت‌های هوش مصنوعی در سطح داخلی و جهانی، پلت‌فرم Brain Builder خود را در دسترس آموزگاران آمریکا و چین قرار داده است.

Neurala

H2O.AI

مکان: ماونتین ویو، کالیفرنیا

H2O.ai، پلت‌فرم H2O Driveless AI را ساخت که ارائه‌ علم داده‌های تخصصی را تسهیل می‌کند. هدف نهایی این شرکت، مردمی کردن هوش مصنوعی است. شرکت SBD در حال حاضر از H2O Driveless AI جهت ایجاد فرآیندهای تولید مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند که زمان تولید محصول را کاهش می‌دهند.

VOYSIS

مکان: بوستون، ماساچوست

Voysis در توسعه‌ و پالایش هوش مصنوعی صوتی خود، از یادگیری عمیق و دیگر ابزارهای پیشرفته‌ فن‌آوری برای بخش‌های مصرفی و کاری استفاده می‌‌کند. یک نمونه کار آن روی سیستم ترکیب گفتار WaveNet است که صدای خام را پردازش می‌کند. این شرکت اخیراً از راه‌اندازی محصول خود با نام ViEW خبر داد، که دسترسی به فن‌آوری WaveNet را بدون نیاز به اتصال ابری، روی تمام دستگاه‌های موبایل ابری ممکن می‌سازد.

AIERA

مکان: بوستون، ماساچوست

Aiera، یک پلت‌فرم یادگیری ماشینی انطباق‌پذیر است که مدل‌های خود یادگیرنده را در اختیار سرمایه‌گذاران سازمانی قرار می‌دهد. ازجمله مزایای این کار، می‌توان به تحلیل سهام فردی، گروه‌های صنعتی و حوزه‌های اصلی سرمایه گذاری در زمان واقعی اشاره کرد. سیستم Aiera در حال حاضر بیش از هزار سهام را پوشش داده و صدها پیشنهاد با طول مدت یک تا سه ماهه ارائه می‌کند.

GAMALON

مکان: بوستون، ماساچوست

فناوری پردازش زبان طبیعی Gamalon، امکان یادگیری از داده‌های کمتر را برای ربات‌ها فراهم ساخته و به آن‌ها اجازه می‌دهد خود را سریع‌تر با چالش‌ها و محیط‌های جدید انطباق دهند. فن‌آوری یادگیری ایده‌ این شرکت به ربات‌ها اجازه می‌دهد مقدار زیادی متن را خوانده و برای پاسخ دادن به حجم بالایی از پیام‌ها، به ایده‌هایی برسند.

Gamalon

CORA

مکان: شیکاگو، ایلینویز

کاربران Cora می‌توانند هم‌زمان، به جستجوی صدها سایت مبلمان پرداخته و براساس تصاویر محبوبشان، محصولات را پیدا کنند. این فرآیند که از یادگیری عمیق کمک می‌گیرد، شامل بارگذاری یک عکس دست اول یا عکسی از آرشیو شرکت شده و به Cora اجازه می‌دهد جادوی دید رایانه‌ای خود را به کار بیندازد.

Cora

IFM TECH

مکان: اِورگرین پارک، ایلینویز

IFM که مخفف Intelligent Flying Machines است از یادگیری ماشینی و دید رایانه‌ای استفاده می‌کند تا کارآمدی انسان را به‌وسیله‌ پلت‌فرم Onetrack.AI شرکت افزایش دهد. این پلتفرم قلمروی فیزیکی و دیجیتال را به هم وصل کرده و بهره‌وری نیروهای کار را به حداکثر می‌رساند. برخی از انبارها در سراسر جهان از راهکار این شرکت برای افزایش امنیت، صحت و کارآمدی در فرآیندهای مدیریت دستی اجناس خود استفاده می‌کنند.

ROBBIE.AI

مکان: بوستون، ماساچوست

فناوری ابر محور Robbie.AI عکس‌ها و فیلم‌های گرفته‌شده را بررسی می‌کند تا خدمات شناسایی چهره و تحلیل و پیش‌بینی هیجانات انسان در زمان واقعی را فراهم سازد. اطلاعات قابل تعقیب قانونی، ازطریق یک داشبورد سفارشی روی طیف وسیعی از دستگاه‌های متصل ارائه می‌شوند. اخیراً این شرکت با SureID شریک شده تا سیستم گردآوری زیست‌سنجی‌ (احراز هویت واقع‌گرا) را برای طیف وسیعی از برنامه‌های کاربردی در آمریکا ایجاد کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 4 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا