اخبار استارتاپی

سالمندان و ظرفیت های سرمایه گذاری و کسب و کار

دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، پذیرای همایشی با محوریت سالمندان خواهد بود.

دومین همایش از سلسله همایش های پیش کمپ کارآفرینی اجتماعی با عنوان «سالمندان و ظرفیت‌های سرمایه گذاری و کسب و کار» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود. این همایش به همت «مرکز توسعه فراگیرسازی باغچه» در روز 25 آذر ماه، مصادف با «روز پژوهش»، با هدف افزایش آگاهی صاحبان کسب و کارها از ضرورت طراحی فراگیر و نقش سالمندان در توسعه بازار و تقویت برند، برگزار می‌شود.

با پیشرفت تکنولوژی در علوم پزشکی و افزایش امید به زندگی، تعداد افراد سالمند در جهان، رو به افزایش است، مادربزرگ و پدربزرگ‌ها  دوست دارند در خانه خودشان و مستقل زندگی کنند و در عین‌حال می‌خواهند در فعالیت‌های اجتماعی هم سهیم باشند، به همین دلیل باید خدمات و تسهیلاتی باکیفیت دریافت کنند! این فرصت، نقطه عطفی برای تمامی استارتاپ ها و کسب و کارها است تا با شناسایی مسائل و دغدغه‌های این گروه، ضمن حل آن و گسترش سهم بازارشان، به سودآوری بیشتر دست یابند. از سوی دیگر نقش هر یک از ما در ایفای مسئولیت اجتماعی، وظیفه‌ای است که بر عهده داریم!

وحید حجه‌فروش، هم‌بنیانگذار «باغچه» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شرکت در این همایش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کند، گفت: «تمامی دانشجویان علاقه‌مند و خلّاق، سرمایه گذارانی که به دنبال کشف بازارهای جدید برای سرمایه گذاری هستند، ایده پردازان جوان و کوشا و افرادی که در حوزه افراد دارای معلولیت فعالیت دارند، مخاطب این همایش هستند.»

وی همچنین در خصوص حضور سالمندان در این همایش گفت: «ما از تمامی سالمندان عزیز دعوت می‌کنیم تا در همایش 25 آذر، کنار ما باشند، تجربه من در برگزاری رویداد «نشاط سالمندی» در سال 98، نشان داد که برای ایجاد تغییر و حل مسائل هر گروه، اولین قدم، مواجهه و صحبت با آن‌ها است. سالمندان عزیز با حضور در همایش، ضمن استفاده از مطالبی که مطرح می‌شود، می‌توانند نظرات و ایده های خود را با ما در میان بگذارند.

لازم به ذکر است، اولین همایش کارآفرینی اجتماعی با محوریت طراحی فراگیر، 12 آبان‌ماه در دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار شده بود و در آن، مباحثی چون نقش خیریه‌ها در کارآفرینی اجتماعی مورد بحث و نقد قرار گرفت.

همایش «سالمندان و ظرفیت‌های سرمایه گذاری و کسب و کار»، 25 آذر ماه از ساعت 13، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، سالن سمینار ابن‌سینا B برگزار می‌شود.

شرکت در این همایش برای همه، آزاد و رایگان است. برای حضور به سایت ایوند مراجعه نمایید.

سالمندان و ظرفیت های سرمایه گذاری

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا