اخبار استارتاپیاخبار فین تک

نخستین نوآوردگاه «آیفینک» برگزار شد

نخستین رویداد نوآوردگاه فین تک با هدف تیم سازی و شناسایی تیم های توانمند در راستای جذب نیروهای خلاق برای ورود به آیفینک (مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک)در کارخانه نوآوری از ۲۷ آذر ماه به مدت سه روز برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه نخستین رویداد نوآوردگاه فین تک سید علی هاشمی اقدم مدیرعامل شرکت فرادیس گستر کیش هدف از راه‌اندازی مرکز شتابدهی «آ‌یفینک» در راستای شناسایی ایده ها و استارت آپ های فین تک و نیز منتورینگ عنوان و اظهار کرد: در رویدادهایی مانند نوآوردگاه به دور از فضای رقابتی بین تیم های حاضر صرفا تیم سازی و شناسایی تیم های توانمند در حوزه مالی و بانکی جهت ورود به آیفینک در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت فرادیس گستر کیش به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت خدمات انفورماتیک، با تاکید بر لزوم تداوم در حوزه فعالیت‌های نوآورانه، خاطرنشان کرد: در این بخش می‌توانیم از اطلاعاتی که تیم های توانمند در اختیارمان می‌گذارند استفاده کنیم و یک سری از نیازهای مدنظرمان را در بازارهای مالی برای همکاری این استارت آپ ها ارائه دهیم.

در ادامه ضمن تشریح برنامه سه روزه نوآوردگاه فین تک تاکید شد: ایده پردازان باید ابتدا تیم سازی کرده و طی سه روز ضمن حضور در کارگاه‌های بوم ناب، MVP (تولید محصولی برخوردار از حداقل‌های لازم برای ورود به بازار) و کارگاه ارائه به سرمایه گذار، به توسعه ایده های خود بپردازند و در خاتمه ایده هایی که موفق به احراز شرایط تعریف شده در کارگاه‌ها باشند ضمن تقدیر، وارد آیفینک می‌شوند.

در خاتمه این رویداد ۱۵ تیم که طی سه روز با راهنمایی منتورها به توسعه ایده های خود پرداختند، ظرف چهار دقیقه ایده خود را برای داوران معرفی و در چهار دقیقه نیز با پاسخ به سوالات منتورها از آن دفاع کردند. در نهایت از میان تیم های حاضر سه تیم «دلیل ایران»، «لیتوپس»و «iliber» به ترتیب موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند و ضمن دریافت جایزه نقدی از امکان ورود به آیفینک برخوردار شدند.

همچنین از جوان‌ترین تیم حاضر که در مقطع یازدهم مشغول به تحصیل بودند و با طرح «q pay» در این رویداد حضور داشتند نیز قدردانی به عمل آمد. بنابراین گزارش در حاشیه برگزاری این رویداد مدیرعامل و ۳۰تن از مدیران ارشد بانک تجارت نیز با حضور در محل برگزاری رویداد، ضمن بازدید از مرکز، به بحث و تبادل‌نظر پیرامون برنامه شرکت در قالب آیفینک پرداختند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا