اخبار استارتاپی

«مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» در شهر کرمان افتتاح شد

«مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در شهر کرمان افتتاح شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور طی حاشیه افتتاح «مرکز نوآوری وشتابدهی تگ» بر لزوم استقبال از مراکز نوآوری گفت: حرکت بخش خصوصی به سمت نوآوری، یک غنیمت برای کشور است. سورنا ستاری ادامه داد: به علت ماهیت پول دولتی، به هیچ عنوان با سرمایه گذاری دولتی به جایی نخواهیم رسید و این قانون مختص ایران نیست بلکه در همه جای دنیا با پول دولتی توسعه و پیشرفتی صورت نخواهد گرفت.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور خطاب به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: روی جوانان و حوزه نوآوری سرمایه گذاری کنید و بدانید بخش خصوصی در این فضا برنده است و تا می‌توانید از این فضا استفاده کنید زیرا شاید در ۵ سال آینده این فرصت سرمایه گذاری وجود نداشته باشد.

وی افزود: قطعا بخش سنتی جامعه در مقابل این بچه‌های نوآور و خلاق در آینده نزدیک بازنده خواهد بود و دیگر شرکت های قدر سنتی هیچ شانسی برای برنده شدن در برابر این بچه‌ها را ندارند و اگر امروز شرکت های خصوصی روی این فناوران و خلاقان سرمایه گذاری صورت نگیرد در آینده در بازار جایی نخواهد داشت و هیچ شانسی برای برنده شدن در برابر رقبای خارجی ندارد.

ستاری شکست را امری کاملا طبیعی برای شرکت های خصوصی و کارآفرینی دانست و اظهار کرد: شکست در کارآفرینی معنا ندارد. تفاوت ما در نوع بلند شدنمان پس از شکست از زمین است. مهم روی پای خود ایستادن است و این سخت کوشی خصلت بچه‌های کویر است. وی با اشاره به افتتاح مرکز نو آوری و شتابدهی تگ تصریح کرد: امیدواریم این شروع کار باشد زیرا برای کرمان برنامه‌های زیادی داریم. باید اکوسیستمی درست کنیم که جوانان این استان صاحبان آینده این استان شوند.

 سعید زرندی، معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این آئین گفت: هدف ما در سفر به استان کرمان بررسی طرح‌ها و پروژه‌هایی است که در سفر احتمالی پایان سال رییس جمهور به استان کرمان مورد افتتاح قرار خواهد گرفت. وی با بیان اینکه دغدغه ما فناوری است، ادامه داد: اگر فناوری را در تولیداتمان لحاظ کنیم، کالاهای با ارزش افزوده بالاتری را تولید خواهیم کرد و در حالی که به دنبال شکل دهی شرکت‌های بزرگ هستیم باید شرکت‌های دانش بنیان را در آنها جانمایی کنیم.

زرندی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با کمک فناوران و نوآوران فضای مثبت در عرصه صنعت ایجاد کنیم. مرکز نو آوری و شتابدهی تگ به منظور ترویج فرهنگ نوآوری و ایجاد و توسعه زیست بوم کارآفرینی شکل گرفته است.

در این مرکز نوآوری با فضایی حدود یک هزار و ۸۰۰ متر مربع فعالیت کسب و کارهای نو پا شتاب می‌گیرد. این مرکز علاوه بر نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان به فضای کار اشتراکی برای استقرار ۵۰ تیم، فضای کار اختصاصی برای ۱۰ تیم مجهز است.

همچنین شتابدهنده های تخصصی در ۵ حوزه صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی، سلامت و صنعت و معدن برای استقرار تیم های خود فضا خواهند داشت. رویدادها و کارگاه‌های آموزشی نیز در این مرکز برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 5]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا