خدمات حقوقی کسب و کار
چندرسانه ایاینفوگرافیک

معرفی اکوسیستم سیدنی در استرالیا + اینفوگرافیک

ظرفیت‌های گسترده سیدنی در حوزه‌های هوش مصنوعی ، ابرداده و امنیت سایبری

سیدنی میزبان بزرگترین مجموعه از استارتاپ ­های فناوری در سطح کشور است و دولت­ های شهری و منطقه­ ای در حمایت از این زیست­ بوم فعال هستند. مجموعه Jobs for New South Wales، دفتر مسئول کمک به کسب­ و کارهاست که به استارتاپ­ ها در مراحل مختلف کمک مالی کرده و در راه ­اندازی مرکز رشد استارتاپی سیدنی نقش داشته است. شهر سیدنی هم یک برنامه­ کارآفرین مهمان برگزار نموده که کارآفرینان بین­ المللی را برای بازدید و آموزش استارتاپ­ های محلی به این شهر می‌­آورد.

زیربخش­‌های قدرتمند اکوسیستم سیدنی

Fintech Fintech: حدود ۶۰ درصد از شرکت‌های فین تک استرالیا در سیدنی واقع شده­‌اند، شهری که بین سال‌­های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ سهم اصلی سرمایه­ خطرپذیر این کشور بالغ بر ۱۷۱ میلیون دلار را به خود اختصاص داده­ است. این شهر با داشتن ۹ درصد از تولید ناخالص ملی که محصول بخش خدمات مالی است، از داشتن یک صنعت میراث مالی قوی به خود می‌­بالد؛ یعنی مقیاسی بزرگتر از هنگ ­کنگ یا سنگاپور، دو مرکز رشد مالی مهم دیگر این منطقه. شتاب­ دهنده­ فن­اوری مالی Stone and Chalk به حمایت از استارتاپ ­های این زیربخش کمک می­‌کند، جایی که پرداخت و وام دو محور عمده­ آن را تشکیل می‌­دهند. این زیست­ بوم دارای چند استارتاپ مهم با ارزش بازار بالغ بر بیش از ۵۰ میلیون دلار است که این بخش را جلو می­برند.

Digital Media Digital Media: پیش‌­بینی می­‌شود که رشد بازار سرگرمی و رسانه­ استرالیا، تا سال ۲۰۲۰ به ۴۷.۴ بیلیون دلار برسد؛ سیدنی پایگاه این کشور برای شرکت­‌های بزرگ رسانه­‌های سنتی و استارتاپ ­های رسانه­ دیجیتال است. از جمله موارد موفق محلی می‌­توان به کانال ملی Executive اشاره کرد، که راهکارهای رسانه‌­ای اداری را تأمین و روابط میان صاحبان کالا، مدیران اداری و تبلیغ­‌کنندگان را تسهیل می­کند. این شرکت در سال ۲۰۱۶ به مبلغ ۶۸.۵ میلیون دلار توسط Inlink خریداری شد. نمونه­ دیگر، Genero است، یک پلت­فرم فیلم­سازی که محتوای مقرون ­به­ صرفه و باکیفیتی را در سطح گسترده و سرعت بالا ارائه می­‌دهد. این شرکت در سال ۲۰۱۶، ۴ میلیون دلار سرمایه­ خطرپذیر جذب کرد.

Adtech Adtech: هرچند رشد صنعت تبلیغات سنتی در استرالیا رو به کاهش است، تبلیغات اینترنتی و به­ خصوص موبایلی اوج گرفته­‌اند. تبلیغات اینترنتی در سال ۲۰۱۶ به ۷.۴ بیلیون دلار رسیده و پیش‌­بینی می‌­شود که تا سال ۲۰۲۰ بیش از نیمی از کل بازار تبلیغات استرالیا را به خود اختصاص دهد. استارتاپ­ های محلی مثل Oneflare شروع به استفاده از فن­اوری دیجیتال در شرکت­‌ها و کارهای تبلیغاتی کرده‌­اند.

 

[bs-quote quote=”سیدنی، دروازه­ شغلی جذابی برای استرالیا و آسیای جنوب شرقی است و به­ سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین مکان­‌های جهان برای تأسیس شرکت­‌های فن­اوری پیشرفته است. این شهر از داشتن یک جامعه­ استارتاپی انبوه و روبه‌­رشد، دولت قوی و حمایت قانونی و زیست ­بوم سرمایه ­گذاری متنوع و باثبات، به خود می­‌بالد. ما شاهد رشد تصاعدی ظهور شرکت­‌هایی هستیم که چالش‌­های فناوری مالی در سطح محلی و جهانی را از پیش رو برداشته‌­اند، هم­چنین حوزه‌­های جدیدی مثل Stone and Chalk و در سطح کلان­تر، مرکز رشد استارتاپ سیدنی که حجم قابل ­توجهی از افراد و ایده­‌ها را به مرکز سیدنی می­‌کشانند. همچنین سازمان‌­های صنعتی بزرگی مثل Fintech Australia و TechSydney به هماهنگ­‌سازی و حمایت از این اقدامات کمک می­‌کنند” style=”style-12″ align=”center” author_name=”دین مک­اووی” author_job=”مؤسس و مدیرعامل TechSydney” author_avatar=”https://ecomotive.ir/wp-content/uploads/2019/10/دین-مک­اووی،-مؤسس-و-مدیرعامل-TechSydney.jpg”][/bs-quote] [bs-quote quote=”رهبری و قدرت مداوم سیدنی به ­عنوان بزرگترین زیست ­بوم استارتاپی استرالیا، نیازمند یک خط لوله­ باثبات استعداد کارآفرینی است که به خوبی مورد حمایت قرار بگیرد. UTS در کنار این زیست ­بوم پرانرژی، نقش مهمی در پیوند دادن هزاران فارغ التحصیل آماده­ کار به آن خط لوله دارد و وجود یک پایگاه شکوفا و در حال ­رشد را برای بخش استارتاپی تضمین می­‌کند.” style=”style-12″ align=”center” author_name=”پروفسور گلن وایت ویک” author_job=”نائب رئیس نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فن­آوری سیدنی” author_avatar=”https://ecomotive.ir/wp-content/uploads/2019/10/پروفسور-گلن-وایت­ویک،نائب-رئیس-نوآوری-و-کارآفرینی-دانشگاه-فن­آوری-سیدنی.jpg”][/bs-quote]

 

[bs-quote quote=”استارتاپ های استرالیا در حال شکوفایی هستند. دسترسی به سرمایه در بهترین حالت خود قرار دارد، نظام آموزشی ما استعداد فنی باکیفیتی تولید می­‌کند و دولت­‌ها در تمام سطوح حمایت خود را از کسب ­و کارهای رو به ­رشد افزایش می‌­دهند. سیدنی اخیراً بزرگترین مرکز رشد نیمکره­ جنوبی را در فاصله­ کمتر از ۱۸ ماه از ایده تا اجرا، افتتاح کرده است. در سال­‌های اخیر، تفکر رو به ­جلو هم در سطح کشور و هم فدرال، تأثیر قابل ­توجهی داشته است، و سیدنی نقش رهبری جهانی در محورهای کلیدی مثل فن­اوری مالی را بر عهده خواهد گرفت” style=”style-12″ align=”center” author_name=”الکس مک­‌ کالی” author_job=”مدیرعامل StartupAU” author_avatar=”https://ecomotive.ir/wp-content/uploads/2019/10/StartupAUالکس-مک­‌کالی،-مدیرعامل.jpg”][/bs-quote]

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا