متفرقه

برگزاری مسابقه ملی خلق ایده های زیستی

ستاد توسعه زیست فناوری مسابقه ملی خلق ایده‌های زیستی را با محوریت دانش‌آموزان برگزار می‌کند.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسابقه ملی خلق ایده های زیستی را با محوریت دانش آموزان برگزار می کند.

زیست‌فناوری یکی از بسترهای علمی با ظرفیت رشد و توسعه بالا در دنیا است. این حوزه تخصصی در ایران هم طی چند سال اخیر، روند رو به رشدی را طی کرده است. ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر اساس ماموریت خود مبنی بر ترویج مفاهیم زیستی در کشور، یکی از گروه‌های هدف فعالیت‌هایش را دانش آموزان قرار داده است.

بر همین مبنا هم برای تربیت نسل توانمند زیستی در کشور با وزارت آموزش و پرورش هم‌قدم شده است تا نخستین و بزرگترین مسابقه ملی خلق ایده های زیست فناوری را در بین دانش آموزان برگزار کند. مخاطب این مسابقه ملی همه دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم سراسر کشور هستند که می‌توانند تا پایان بهمن‌ماه در این مسابقه ثبت نام کنند.

این رقابت در سه مرحله «آزمون علمی مجازی»، «رقابت ایده های زیست فناورانه» و «کمپ تابستانه تجاری سازی ایده های برتر» در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ برگزار می‌شود.

‌محتواهای علمی استاندارد و متناسب با مقاطع تحصیلی دانش آموزی برای آشنایی آن‌ها با مبانی، تکنیک‌ها و کارکردهای فناوری زیستی در حوزه‌های مختلف زیست فناوری اعم از زیست فناوری پزشکی، کشاورزی، غذا و دارو و محیط زیست در دسترس دانش آموزان قرار گرفته است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا