اخبار استارتاپی

حمایت از استارتاپ‌ها و برنامه‌نویسان حوزه گردشگری

نخستین ماراتن بین المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه گردشگری با عنوان اختصاری «هکاتوریسم ۲۰۲۰» برگزار می شود

نخستین ماراتن بین المللی برنامه نویسی وب و موبایل در حوزه گردشگری با عنوان اختصاری «هکاتوریسم ۲۰۲۰» به مدت سه روز از ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می شود.

هکاتون که برگرفته از دو واژه «هک» و «ماراتن» است، در ابتدا به رقابت هایی برای هک و نفوذ به سیستم ها اطلاق می شد؛ اما به تدریج و با فراگیرتر شدن آن‌ها به رقابت هایی برای تولید نرم افزارهای کاربردی تبدیل شده است.

تیم‌ها در روز اول هکاتوریسم با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان که از میان مطرح‌ترین و با سابقه‌ترین افراد حاضر در کشور هستند، به ارائه راه حل‌هایی برای چالش‌ها می‌پردازند. جوایز نقدی تیم های اول تا سوم نیز به ترتیب ۳۰۰۰، ۱۵۰۰ و ۱۰۰۰ دلار است و دو جایزه غیرنقدی سفر به هندورابی و کیش نیز در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، با توجه به حضور مسئولان دولتی و سرمایه گذاران بخش خصوصی در این رویداد بین المللی، اعضای شورای سیاست‌گذاری آن تصمیم به برگزاری «جشنواره ایده» گرفتند تا اعضای شرکت کننده از نزدیک با ایده ها و طرح‌های استارتاپی و اختراعات بخش گردشگری، صنایع دستی و توریسم سلامت آشنا شوند و در صورت کسب امتیازهای لازم، زمینه سرمایه گذاری و همکاری بین صاحبان ایده و سرمایه گذاران حاصل شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 1]
منبع
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا