اخبار استارتاپی

حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه خودرو

جمعی از مدیران بانک ملی ایران و اصحاب رسانه از یکی از شرکت های دانش بنیان در صنعت خودروسازی کشور بازدید کردند و فعالیت های فی مابین تشریح شد.

جمعی از مدیران بانک ملی ایران و اصحاب رسانه از یکی از شرکت های دانش بنیان در صنعت خودرو سازی کشور بازدید کردند و فعالیت های فی مابین تشریح شد. مدیر عامل شرکت صرافی ملی در نشست خبری مشترک که با حضور مدیران بانک ملی و شرکت ایران دلکو در محل این کارخانه برگزار شد، تصریح کرد:‌ اولویت اصلی ما حمایت از تولید و توجه ویژه به صنعتگران داخلی است. همچنین با توجه به اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان کمک به کل اقتصاد کشور است.

جمال امین گفت: بانک ملی همواره در تلاش است تا در شرایط سخت در کنار صاحبان کسب و کار باشد و با ارایه تسهیلات و سرمایه در گردش، نقش اثرگذاری در جهت رونق تولید داخلی کشور داشته باشد. بر این اساس مجموع تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به بخش های مختلف اقتصادی در سال جاری بیش از 950 هزار میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: در سال جاری بخش صنعت تعداد 28 هزار و 167 فقره تسهیلات به ارزش 158 هزار و 867 میلیارد ریال، بخش کشاورزی 71 هزار و 366 فقره به ارزش 32 هزار و 618 میلیارد ریال، بخش مسکن تعداد 65 هزار و 349 فقره به ارزش 18 هزار و 653 میلیارد ریال، بخش صادرات تعداد 374 فقره به ارزش دو هزار و 506 میلیارد ریال و بخش خدمات تعداد یک میلیون و 268 هزار و 720 فقره تسهیلات به ارزش ریالی 644 هزار و 609 میلیارد ریال از بانک ملی ایران دریافت کرده اند.

در ادامه مرادعلی معاون اعتباری بانک ملی با بیان اینکه این بانک حمایت از کارآفرینی و رونق تولید را مبنای کار خود قرار داده است گفت: در سال 96 میزان 101 هزار و 343 فقره با ارزش 139 هزار و 310 میلیارد ریال در بخش تولید تسهیلات پرداخت شده است در سال 97 نیز 105 هزار و 316 فقره با ارزش 195 هزار و 615 میلیارد پرداخت شده که این میزان نشان از رشد 40 درصدی است.

وی افزود: شرکت ایران دلکو برای واردات مواد از روسیه در تنگنا قرار دارد باید به این نکته توجه کرد که تولیدات محصولات ایران دلکو جزو انتخاب اول خودروسازان است.

مرادعلی با بیان اینکه تولیدات این کارخانه برای خودروسازان مهم است گفت: ما می دانیم محدودیت وجود دارد اما در حال حاضر تمام امکانات مهیا بوده و اگر مواد اولیه به موقع به دست تولیدکننده برسد در شرایط تحریم می‌توانیم جهش خوبی داشته باشیم.

در ادامه جلسه محمد مولوی‌زاده مدیرعامل شرکت ایران دلکو با اشاره به انژکتوری شدن ماشین‌ها در سال 80 گفت: این امر باعث توقف تولید دلکو در شرکت شد، به همین دلیل برای خرید این تکنولوژی از آلمان و حمایت 5 میلیون یورویی بانک ملی، خرید تکنولوژی یورو 2 خط تولید در سال 82 انجام و خط تولید راه‌اندازی شد.

مولوی‌زاده افزود: درحال حاضر این شرکت به عنوان تنها تولیدکننده مبدل‌های کاتالیستی در ایران با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون قطعه علاوه بر تامین نیاز صنعت خودروی کشور در حال رایزنی جهت صادرات این محصول است. وی با اشاره به کمک‌های بانک ملی گفت: اگر مسائل انتقال ارزی صورت گیرد خواسته خودروسازان را مرتفع می شود و این امر مانع از خروج ارز از کشور می‌شود.

در انتهای این نشست نیز خبرنگاران از خط تولید شرکت ایران دلکو بازدید کردند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا