اخبار استارتاپی

حمله اینترنتی به سرورهای علی بابا و سرقت کاربران

بامداد امروز مدیرعامل علی بابا از حمله هکرها به سرورهای علی بابا و سرقت اطلاعات کاربران این شرکت خبر داد.

مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا در توییتی در خصوص حمله هکرها به سرورهای علی بابا گفت: «متاسفانه تعدادی از سرورهای علی بابا مورد حمله هکرها قرار گرفته و به برخی از اطلاعات کاربران و سورس کدها دسترسی پیدا کردند. تیم امنیت علی بابا اقدامات لازم را انجام داده و با توجه به سرنخ های موجود، این موضوع از طریق نهادهای ذیربط در حال پیگیری است.

‏مسئولیت این رخداد را می‌پذیریم و از کسانی که به نحوی آسیب دیدن، عذرخواهی کنم. حفاظت از اطلاعات همواره اولویت ما بوده و هست. این اطمینان را به شما می‌دهم که اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار این اتفاق صورت گرفته و با قدرت بیشتر در جهت حفاظت از حریم خصوصی کاربران پیش خواهیم رفت.»

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در واکنش به اعلام این خبر توسط مدیرعامل علی بابا در توییتر نوشت: «صداقت شما و همراهی‌تان برای رشد و توسعه امنیت نشانه‌ای از تعهد شماست. همین که پنهان‌کاری رویه شما نیست و تعهد به شناسایی مشکل و رفع آن دارید، نقطه آغازین توسعه را نشان داده‌اید. صداقت با مردم خود نشانه یک سرمایه اجتماعی است؛ و هم سازنده آن سرمایه.»

مجید حسینی نژاد، بنیان‌گذار علی بابا هم دقایقی بعد ضمن انتشار تصویری از بیانیه رسمی علی بابا در رابطه با این حمله، اضافه کرد: «همیشه پشت هر رو دست خوردنی؛ جایی برای یادگیری و رشد هست، صمیمانه عذر میخواهم و مطمئنم که تیم عالی تکنولوژی و امنیت علی بابا با یادگیری از این اتفاق امنیت را به طور بی اندازه چشمگیری بالاتر می‌برد و شما ما را یادگیرنده، اهل رشد و توسعه خواهید یافت.»

هنوز از وسعت و جزییات اطلاعات لو رفته کاربران در این پلتفرم چیزی اعلام نشده است.

هفته پیش هم طی حمله گسترده هکرها، بزرگترین حمله اینترنتی به زیرساخت‌های کشور را انجام گرفت و باعث ایجاد اختلال چند روزه در اینترنت ایران شد. شهریور امسال نیز برخی وب‌سایت‌های عرضه‌کننده‌ی ارز دیجیتال از جمله ارزجو، اول پرداخت و excoino با حملات بی‌سابقه‌ی سایبری و تهدید اخاذی مواجه شدند تا به‌ازای دریافت وجه، حملات منع سرویس توزیع شده به این وب‌سایت‌ها متوقف شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 4]
منبع
آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا