اخبار استارتاپی

ارائه معافیت بیمه ای به قراردادهای دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف با سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه شرکت‌های دانش بنیان، سعی دارد تا مسائل مرتبط با حوزه کاری آنها را مرتفع سازد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم نامه های مختلف با سازمان ها و ارگان های مرتبط با حوزه شرکت‌های دانش بنیان، سعی دارد تا مسائل مرتبط با حوزه کاری آنها را مرتفع سازد که حوزه بیمه یکی از این مسائل است.

پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اینباره گفت: در یکی از این تفاهم نامه ها که میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تأمین اجتماعی به امضاء رسید، مقرر شد تا در راستای تسهیل کسب و کار شرکت های دانش بنیان، کلیه قراردادهای دانش بنیان که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور می رسند، از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف گردند.

ثبت درخواست

وی در ادامه گفت: شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از این معافیت هستند، می‌توانند با مراجعه به این سامانه درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه ارسال کنند.

ارزیابی

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، افزود: پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های دانش بنیان شرکت، نامه تأیید معافیت از ضرایب، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شعبه موردنظر در سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد.

ایجاد تسهیلات

کرمی اضافه کرد: قراردادهای معرفی‌شده، منحصراً در خصوص موضوعات دانش بنیان مورد تایید و با معرفی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور بوده و سایر قراردادهای منعقده شرکت‌ها و مؤسسات مزبور طبق مقررات جاری سازمان و با رعایت قانون تامین اجتماعی محاسبه و مطالبه خواهد شد.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزود: در زیست بوم کار آفرینی فناورانه سعی معاونت بر این بوده است، که با ایجاد تسهیلات در زمینه بیمه، مالیات، صادرات و واردات، …… روند فعالیت شرکت‌‎های دانش بنیان را تسهیل کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
بنیاد ملی نخبگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا