اخبار استارتاپی

کنترل کرونا در مسکو با فناوری شناسایی صورت

شهردار مسکو اعلام کرده با استفاده از فناوری شناسایی صورت افراد مشکوک به کرونا که باید در قرنطینه بمانند را کنترل می کند.

اکودی‌ام

شهردار روسیه اعلام کرده افراد مشکوک به کرونا با استفاده از فناوری شناسایی صورت کنترل می شوند تا در مدت زمان قرنطینه در خانه یا هتل بمانند. روسیه به طور موقت ورود شهروندان چینی به این کشور را منع کرده تا از گسترش ویروس جلوگیری کند. اما شهروندان روسی که به کشور خود بازگشته اند حتی در صورت نبود هیچ گونه نشانه ای، باید در قرنطینه ۲ هفته ای در خانه بمانند.

به گفته «سرگی سوبیانین» شهردار مسکو به ۲۵۰۰ فردی که از چین به این شهر پرواز کرده اند، دستور داده شده در قرنطینه بمانند. درهمین راستا برای جلوگیری از خروج آنها از آپارتمان هایشان، مقامات سعی دارند با استفاده از فناوری شناسایی صورت افرادی که قرنطینه را ترک می کنند، ردیابی کنند.

در وب سایت شخصی سوبیانین آمده است: پیروی از دستورات به طور مداوم رصد می شود. در همین راستا از سیستم های شناسایی صورت و روش های فنی دیگر استفاده می کنیم.

به گفته او در یکی از موارد تصاویر دوربین مدار بسته نشان داد زنی که از چین بازگشته، آپارتمانش را ترک کرد تا با دوستانش ملاقات کند. مقامات توانستند راننده تاکسی که او را از فرودگاه به خانه برده بود، شناسایی کنند.

سوبیانین ماه گذشته اعلام کرد مسکو از فناوری شناسایی صورت به عنوان بخشی از طرح نظارت امنیتی استفاده می کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا