اخبار استارتاپی

علی بابا نیروهای خود را تعدیل کرد

مدیرعامل علی بابا در توییتر خود اعلام کرد که این شرکت فعال در زمینه خدمات آنلاین گردشگری، به دلیل مشکلات پیش آمده در ۶ ماه دوم امسال از جمله شیوع ویروس کرونا، قرارداد ۱۸۲ نفر از نیروهای خود را تمدید نکرده است.

مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا در پیامی که در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد، خبر داد که این شرکت به دلیل مشکلاتی که در زمینه فعالیت شرکت های گردشگری از پاییز امسال تاکنون رخ داده و حالا هم شیوع ویروس کرونا، قرارداد ۱۸۲ نفر از نیروهای خود را تمدید نکرده است. طباطبایی اعلام کرده این شرکت ۷۵۴ نفر نیروی انسانی داشته که بدین ترتیب می‌توان گفت علی بابا در پایان امسال حدود ۲۴ درصد از نیروهای خود را تعدیل می کند.

علی بابا یکی از پلتفرم‌های فعال در حوزه خرید آنلاین بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما است که در روزهای گذشته و پس از شیوع کرونا، گزارش‌های متعددی در زمینه لغو پرواز شرکت‌های هواپیمایی منتشر کرده بود.

پیش از این مسعود طباطبایی، مدیرعامل علی بابا درباره تاثیر کرونا بر سفارش بلیط گفته بود: «براساس پیش‌بینی چون در فصلی هستیم که سفر‌ها افزایش پیدا می‌کند پس طبیعتا باید میزان فروش ما نیز افزایش پیدا می‌کرد؛ اما به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از سفرها هم از سمت سیستم هوایی کشور لغو شده و هم از سمت خود مسافران با کاهش ثبت سفارش مواجه بوده‌ایم. طبیعتا این شرایط ما را با کاهش فروش مواجه کرده است.» او گفته بود که در حال حاضر شرکت علی‌بابا علاوه بر اینکه با کاهش فروش مواجه شد، با مشکل دیگری یعنی بازگرداندن مبالغ یا استرداد بلیط‌های ثبت شده مسافران از طریق این پلتفرم نیز روبه‌رو است.

طباطبایی از کاهش ۸۰ درصدی سفرها در روزهای اخیر خبر داده و اعلام کرده است «علی‌رغم میلی باطنی» مجبور به تعدیل نیرو شده است. پیش از این نیز اخبار متعددی از ایجاد مشکلات اقتصادی برای استارت آپ ها در پی شیوع ویروس کرونا منتشر شده بود. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین فعال در حوزه گردشگری، تفریحی و سفارش آنلاین غذا در چند روز گذشته اعلام کرده‌اند که با شیوع ویروس کرونا فروش آنها با کاهش قابل توجه‌ای همراه شده است. برخی از این مدیران حتی زیان‌های وارد شده به این کسب و کارها در این دوران را بیشتر و عمیق‌تر از خسارت وارد شده در زمان قطعی سراسری اینترنت در آبان‌ ماه اعلام می‌کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 1 Average: 4]
منبع
پیوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا