اخبار استارتاپی

ارائه تسهیلات به شرکت های نانو برای مقابله با کرونا

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو از پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های نانویی کشور برای تولید محصولات پیشگیری و مقابله با کرونا خبرداد.

دکتر محمدعلی بحرینی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو درباره اقدامات صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو گفت: ما از ماه ها پیش در زمینه تولید ماسک، یک قرارداد مشارکتی با شرکتی دانش بنیان برای تولید ماسک های N۹۵ و N۹۹ برای کادر درمانی منعقد کردیم که در این راستا در حدود ۱.۵ میلیون ماسک برای کادر درمانی شهر قم، تهیه و هشت میلیون ماسک را نیز در اختیار هیأت امنای ارزی قرار دادیم.

وی افزود: بعد از فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی و دعوت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور در تهیه و تولید اقلام و محصولات پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا قصد داریم این قرارداد مشارکتی با شرکت نانو مقیاس را به وام تسهیلات کرونایی که از سوی صندوق نوآوری تخصیص داده می‌شود، تبدیل کنیم.

بحرینی تصریح کرد: ما همچنین غیر از تولید ماسک، یک قرارداد مشارکتی دیگر با شرکت نانو مقیاس در زمینه تولید ۱۲ دستگاه الکترواسپینینگ که قابلیت ماسک را افزایش می‌دهد منعقد کرده‌ایم که تاکنون پنج میلیارد تومان نیز به آنها داده‌ایم.

وی ادامه داد: اما امیدواریم این مبلغ را نیز بتوانیم در قالب تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری تأمین کنیم؛ به عبارتی همچون مسئله تولید ماسک، دیگر قرارداد مشارکت با آنها نداشته باشیم و در واقع به آنها تسهیلات صندوق نوآوری را اعطا کنیم.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو یادآور شد: غیر از این هم، چندین شرکت برای دریافت تسهیلات کرونایی صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام آمادگی کرده‌اند که در مجموع ۱۴.۵ میلیارد تومان به این شرکت‌ها تسهیلات اعطا کردیم که مبلغ ۱۴ میلیارد تومان آن را صندوق نوآوری تأمین کرده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا