اخبار استارتاپی

تسهیلات ۵۰۰ میلیونی به شرکت‌های متضرر از اثر کرونا اعطا ی شود

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از اعطای تسهیلات حمایتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری که به دلیل شیوع ویروس کرونا دچار آسیب‌ شدند، خبر داد.

اکودی‌ام

دکتر علی وحدت در مورد جزئیات تسهیلات حمایتی صندوق نوآوری از کسب و کارهای زیان ‌دیده بر اثر شیوع ویروس بیماری کووید-۱۹ گفت: با توجه به مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا در اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور ایجاد کرده است، صندوق نوآوری و شکوفایی با هماهنگی با سایر دستگاه های اجرایی کشور مصوب کرد که از شرکت های دانش بنیان و همچنین شرکت های فناور، خلاق، استارتاپ ها و شتاب دهنده های فعال در اکوسیستم فناوری و نوآوری حمایت کند. بر این اساس مقرر شد تسهیلاتی هم راستا با تسهیلاتی که دولت جمهوری اسلامی ایران مصوب کرده، در صندوق اجرا شود.

وحدت با اشاره به اختصاص تسهیلات به شرکت‌های کوچک و متوسط دانش بنیان، فناور، خلاق، استارتاپ ها و شتابدهنده های آسیب دیده بر اثر شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: این تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با نرخ ۹ درصد برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در نظر گرفته شده است. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت‌ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن ۶ ماه جهت بازیابی توان شرکت‌ها تنفس داده می‌شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای سایر شرکت‌های فعال در اکوسیستم نوآوری نیز با توجه به بزرگی اکوسیستم و محدودیت منابع مالی صندوق در گام اول شتاب دهنده ها و فضاهای کار اشتراکی که در اثر شیوع کرونا آسیب‌های شدیدی دیده‌اند، در اولویت قرار گرفته‌اند که با همکاری صندوق‌های پژوهش و فناوری تا سقف محدودی توسط صندوق نوآوری مشابه سایر شرکت‌ها حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: امیدواریم با جذب منابع مالی بتوانیم برنامه‌های حمایتی برای سایر فعالان از جمله شرکت‌های فناور، خلاق و استارتاپ ها اجرایی کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان و شتابدهنده ها می‌توانند به صورت مستقیم به سامانه “غزال” مراجعه کرده و با شرح مستنداتی که نشان‌دهنده آسیب‌ دیدگی آنها بعد از شیوع بیماری کووید- ۱۹ است، درخواست خود را اعلام کنند. تقاضاها توسط کارشناسان بررسی و پاسخ داده می‌شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و فناور کشور دوشادوش کادر درمان در جبهه مقابله با کرونا آماده ارائه خدمات به مردم هستند، خاطرنشان کرد: ما با تکیه بر توان محققان و فناوران جوان کشور می‌توانیم در مرزهای دانش و فناوری، محصولات پیشرفته و دارای استانداردهای روز دنیا تولید کنیم که فراتر از بازارهای ملی، در بازارهای صادراتی و بین‌المللی نیز امکان رقابت داشته باشند.

پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی با آغاز شیوع ویروس کرونا در روزهای پایانی سال گذشته با اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد ریال برنامه حمایت مالی سریع از محصولات فناورانه را در عرصه مقابله با شیوع این بیماری آغاز کرد و ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح‌ها، نسبت به تامین مالی نزدیک به ۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با کرونا اقدام کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا