اخبار استارتاپی

فعالیت رسمی صندوق نوید برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان آغاز شد

معاون اشتغال کمیته امداد از آغاز فعالیت رسمی صندوق حمایت از طرح‌های نوین و دانش‌بنیان (نوید) خبر داد.

خدمات حقوقی کسب و کار

معاون اشتغال کمیته امداد از آغاز فعالیت رسمی صندوق نوید در راستای حمایت از طرح های نوین و دانش بنیان خبر داد و گفت: صاحبان ایده های نوآورانه و خلاق می توانند طرح خود را در سامانه نوید ثبت کنند.

حجت الله عبدالملکی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان و مشاغل مرتبط با آن در دستور کار اصلی حوزه اشتغال کمیته امداد قرار دارد، افزود: بخش زیادی از مددجویان کمیته امداد، افراد نخبه ای هستند که استعداد فعالیت در حوزه های دانش بنیان را دارند.

وی با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از فرزندان خانواده‌های تحت حمایت امداد، عضو بنیاد ملی نخبگان هستند و اختراعات زیادی از سوی آنان ثبت شده است، ادامه داد: بخش قابل توجهی از دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد، دارای رتبه‌های خیلی خوب کنکور هستند و در دانشگاه‌های مطرح تحصیل می‌کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به راه‌اندازی مدیریت توسعه مشاغل نوین، نوآورانه و دانش بنیان در معاونت اشتغال کمیته امداد، گفت: در این بخش کارهای مختلفی برای پشتیبانی طرح‌های دانش‌بنیان و ایده های خلاق انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا، راه‌اندازی صندوق «حمایت از طرح‌های نوین و دانش بنیان» تحت عنوان «صندوق نوید» است.

وی خاطرنشان کرد: صندوق نوید کار خود را به صورت رسمی آغاز کرده است و افرادی که ایده های نوآورانه دارند، می‌توانند ایده‌های خود را ثبت و از حمایت‌های آن بهره‌مند شوند.

عبدالملکی گفت: صندوق نوید با هدف حمایت از ایده های متخصصان، کارآفرینان و نخبگان، با تأکید بر مددجویان مورد حمایت کمیته امداد به صورت مشترک با مؤسسه دانش بنیان برکت ایجاد شده و پس از بررسی و هدایت طرح‌ها، قرارداد سرمایه گذاری بر روی طرح را منعقد می‌کند.

وی افزود: به عنوان یکی از نخستین طرح‌های حمایت شده توسط این صندوق، قرارداد راهبری و شتاب‌دهی طرح کسب و کار یکی از بانوان خلاق تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان با عنوان «طراحی و تولید اسباب بازی های آموزشی برای کودکان و نوجوانان» در صندوق خطرپذیر کسب و کارهای نوین و دانش بنیان (صندوق نوید) منعقد و اجرایی شد.

وی با اشاره به نیاز بازار و پژوهش انجام شده توسط این بانوی خلاق و اقدامات اولیه که در زمینه طراحی اسباب بازی های آموزشی صورت گرفته است، ادامه داد: مراکز آموزشی، مهد کودک ها و خانواده‌ها به منظور آموزش های نوین، پرورش و افزایش اعتماد به نفس، پرورش عزت نفس، هوش هیجانی، هوش ریاضی منطقی و هوش اقتصادی و همچنین افزایش مسئولیت‌پذیری و قانون‌مندی کودکان نیازمند ابزارها و اسباب بازی های هدفمند هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: ارائه خدمات مشاوره ای و شتابدهی با استفاده از ظرفیت زیست‌بوم دانش بنیان کشور نیز برای موفقیت هر چه بیشتر این طرح «طراحی و تولید اسباب بازی های آموزشی برای کودکان و نوجوانان» برنامه‌ریزی شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا