رپورتاژ

میثم شکری ساز: نویسنده، پژوهشگر و مدیر جوان و خلاق

میثم شکری ساز؛ نویسنده، پژوهشگر و مدیر جوان و خلاق را بیشتر بشناسید.

هنگامی که موضوعاتی همچون نویسندگی، تحقیق، مطالعات و مقالات علمی مطرح می شود چه چیزی به ذهن شما می آید؟ بسیاری از ما هر روزه ممکن است به اطلاعات بسیاری در این زمینه برخورد کنیم. نویسندگان مشهور، پژوهشگران معروف و افراد شناخته شده. بسیاری از ما ممکن است تعدادی از این افراد را بشناسیم، خصوصا آن هایی که مشهور و معروف بوده و در بین عموم شناخته شده تر هستند. اما در واقع تعداد فعالان ناشناخته این حوزه های بسیار بیشتر از این تعداد معدود افرادی شناخته شده است. نویسندگان و پژوهشگران بسیاری هستند که حتی نام آن ها را نشنیده ایم! بسیاری از این افراد حتی رزومه علمی بسیار خوبی در اختیار داشته و آثار بسیار قابل توجهی از خود بر جای گذاشته اند. در ادامه قصد داریم با یکی از چهره های جوان عرصه علمی-پژوهشی و مدیریتی کشور، دکتر میثم شکری ساز آشنا شویم. با ما همراه باشید.

میثم شکری ساز

میثم شکری ساز را بیشتر بشناسید

میثم شکری ساز، مدیر اقتصادی، کارآفرین، نویسنده، مترجم و پژوهشگر است. وی متولد سال 1365 می باشد. این نویسنده جوان مقطع کارشناسی را در رشته مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی ادامه داده و از این رشته فارغ التحصیل شد. وی سپس با توجه به علاقه ای که به حوزه های مدیریتی داشت، در این مسیر قدم برداشته و در ادامه، کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های امیر کبیر تهران و اشتنبایس آلمان ادامه داده و موفق شد از رشته مدیریت MBA از این دو دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شود. میثم شکری ساز تحصیلات عالی خود را در رشته کارآفرینی ادامه داده و موفق به اخذ مدرک دکترای کارآفرینی گرایش آموزش عالی شد. این مدیر جوان در طول سال های تحصیل و حتی پس از فارغ التحصیلی خود، تحقیقات و پژوهش های بسیاری را به پایان رسانده که برخی از آن ها در ژورنال های داخلی و داخلی به ثبت رسیده اند. برخی از این پژوهش ها و مقالات را در ادامه مشاهده می کنید:

  • نقش E-learning در کارآفرینی
  • The concept of market development in E-learning an approach in pars.E-learning.
  • Study of the corporate E-learning market in Iran, by making use of SWOT one of strategic management tools
  • شناسایی و رتبه بندی موانع کارآفرینی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی
  • تاثیرآموزش الکترونیکی در فرهنگ کارآفرینی “بررسی مشکلات و رفع موانع” ،فصلنامه فرهنگی هنری “اندیشه هنر” سال نخست شماره 2، زمستان
  • Transformation Leadership as a Pivotal Principle for Achieving Organizational Innovation Dr. Alireza Shirvani. Dr.Meisam Shekarisaz.
  • Designing and testing a model for entrepreneurial development with a focus on individual, group, organizational and environmental components. ارائه شده در اجلاس جهانی کار آفرینی و کسب و کار در کشور کانادا (حضور در اجلاس 1398)
  • Investigation of entrepreneurial orientation and marketing capabilities on the performance of new international investments considering the moderating role of competition intensity. ارائه شده درکنفرانس بین المللی نوآوری در مدیریت و مهندسی صنعتی همایش بین المللی در کشور استرالیا-1397
  • ررسی میزان تاثیر محرکهای محیطی بر قصد تجارت اجتماعی با توجه به نقش میانجی تجربیات مشتریان مجازی کنفرانس بین المللی در قرن بیست و یکم ( در ایتالیا) 1397
  • بررسی جهت گیری کارآفرینانه و قابلیتهای بازاریابی بر عملکرد سرمایه گذاریهای جدید شرکت

دکتر میثم شکری ساز

میثم شکری ساز همچنین کتاب های بسیاری را نگارش و ترجمه کرده و به جامعه علمی کشور تقدیم کرده است. از جمله این آثار ارزشمند می توان به کتاب های؛ فراتر از استراتژی، تویی که ذهن برنده ای، رازهای بازاریابی قدرتمند، آسایش در آرامش، بازاریابی گوریلی، استوار، بازاریابی نوگرا، روابط فرد و سازمان، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، مذاکره با دستان خالی و بازاریابی وکسب وکار اسلامی اشاره کرد. این کتاب ها در حوزه های روانشناسی، مدیریت و بازاریابی چاپ و منتشر شده اند. لازم به ذکر است، چندین کتاب دیگر از این نویسنده جوان و موفق نیز در حال طی کردن مراحل چاپ و انتشار بوده و بزودی به بازار عرضه خواهند شد.

وی همچنین دارای سوابق تدریس و آموزش بسیاری نیز بوده که از آن جمله می توان به تدریس؛ ارتباطات و مهارت های زندگی، اصول و مبانی مدیریت کسب و کار، حقوق تجارت و کسب و کار، فنون فروش و مذاکره و ارتباط موثر اشاره کرد. همان طور که گفته شد، میثم شکری ساز همچنین یکی از جوان ترین مدیران و کارآفرینان کشوری می باشد. در حال حاضر این مدیر جوان مدیریت هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد را بر عهده داشته و در حوزه های مختلف علمی-پژوهشی، تجاری و اقتصادی فعالیت دارد.

نویسندگان امروز، سرشناسان فردا

با مهم ترین فعالیت های علمی پژوهشی دکتر میثم شکری ساز آشنا شدیم. بسیارند نویسنده ها و فعالانی همچون میثم شکری ساز که سال های متمادی تلاش های بسیاری در این حوزه ها انجام داده و آثار قابل توجهی نیز از خود بر جای گذاشته اند. لازم است برای رشد و بارورتر شدن فضای علمی و فرهنگی کشور، به نویسنده های جوان و کمتر شناخته شده بهای بیشتری داده شده و با معرفی و حمایت از آن ها، فرصت های بیشتری برای ادامه مسیر و کسب موفقیت های بیشتر در اختیار آن ها قرار دهیم. نویسندگان بزرگ الان، پله پله این مسیر را پیموده و به این جایگاه رسیده اند. بخش قابل توجهی از محتوای موجود در تمامی حوزه ها و عرصه ها، حاصل دسترنج نویسندگان و پژوهشگران نه چندان سرشناس است. مردم نیز می بایست با حمایت از این نویسندگان و فعالان جوان، ادامه فعالیت آن ها در این حوزه ها را تضمین کرده و به رشد و پیشرفت فضای علمی و پژوهشی کشور کمک کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن