اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

شتابدهنده حوزه HSE راه اندازی می شود

مدیر مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از راه‌اندازی شتاب‌دهنده HSE در این واحد برای حمایت از کسب‌وکارهای نو در این حوزه خبر داد.

دکتر داوود پیرانی،مدیر مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی  بابیان اینکه مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی در حال راه اندازی شتابدهنده HSE است، تصریح کرد: مرکز HSE این واحد باهدف حل مشکلات و موضوعات حوزه HSE و حمایت از ظرفیت نخبگان و اساتید این حوزه با خلق ایده های نو و کارآفرینی اقدام به راه اندازی شتابدهنده HSE نموده است.

وی در ادامه به ساختار چابک جهاد دانشگاهی اشاره کرد و گفت: با توجه به ساختار جهاد دانشگاهی و نقش پل ارتباطی این مرکز در راستای تقویت همکاری دانشگاه و صنعت امیدوارم که راه‌اندازی شتاب دهنده HSE بتواند مشکلات این حوزه را حل کند.

دکتر پیرانی بابیان اینکه متأسفانه درصد زیادی از محیط‌های کاری و آموزشی ما بدون رعایت این اصول ایمنی ساخته‌شده، خاطرنشان کرد: اصول HSE باید در تمامی بخش‌های جامعه از جمله صنایع مادر از قبیل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی‌ها و سایر مراکز از قبیل مهدکودک‌ها، مدارس و مراکز اداری و سایر بخش‌های جامعه رعایت شود.

وی با بیان این‌که در مرکز HSE تلاشمان تقویت رعایت اصول ایمنی است؛ اظهار کرد: در مرکز HSE جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی به سمت بررسی و رعایت این اصول حرکت کرده‌ایم و امیدوارم بتوانیم با به‌کارگیری نسل جدیدی از دانشجویان و ایده‌های نوین پژوهشی همچنین با حرکت به سمت نوآوری در HSE، به تقویت این حوزه کمک کنیم.

مدیر مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به خدمات این واحد در خصوص ایمن‌سازی محیط و حفظ سلامت پرسنل و شاغلان محیط کار، اظهار کرد: ارزیابی و معاینات سالیانه شاغلان در محیط کار، خدمات ضدعفونی و گندزدایی محیط، پایش سلامت، ارائه‌ی آموزش‌های عمومی و تخصصی حوزه HSE و راهنماهای عمومی برای خود مراقبتی، تولید مواد ضدعفونی‌کننده ،تولید شیلد محافظ، طراحی تهویه صنعتی و ارائه آموزش و مشاوره در خصوص استقرار سیستم مدیریت HSE، در جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه مرکز HSEبه‌عنوان پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت است گفت: می‌توان با بررسی مشکلات موجود در صنعت و جامعه، مشکل مربوطه را در بطن دانشگاه مطرح و به دنبال راه‌کاری مؤثر و آکادمیک برای رفع آن باشیم. دکتر پیرانی افزود: در این راستا مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی آمادگی دارد با اساتید و دانشجویان در حوزه‌های فناوری، پژوهشی و علمی این حوزه همکاری نماید.

گفتنی است متقاضیان می‌توانند جهت همکاری با مرکز HSE به وب‌سایت مراجعه و یا با شماره 66926023 تماس حاصل نمایند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا