اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

استارتاپ ها؛ بهترین راه نوآوری در سیستم های صنعتی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ساخت شیرهای دروازه‌ای طرح خط لوله گوره-جاسک در ماشین سازی اراک با همکاری شرکت گداختار نگاهی نو و جدید و اقدامی ارزشمند است.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور روز شنبه ۲۲ آذر در آیین رونمایی از شیرهای دروازه ای متروکاندوئیت ۴۲ اینچ ۶۰۰ که توسط شرکت گداختار اراک با کارفرمایی شرکت مهندسی توسعه نفت جهت استفاه در پروژه خط لوله گوره – جاسک ساخته شده، اظهار کرد: همکاری و تلاش سیستم دولتی و بخش خصوصی در راستای اجرای این پروژه قابل تقدیر است، بویژه اینکه خط لوله گوره جاسک یکی پروژه های اصلی وزارت نفت است.

وی با اشاره به روش های جدیدی که در توسعه تکنولوژی استفاده می شود و نگاه جدید جوانان به صنعت و تولید افزود: یکی از مسائل مهم در شرکت‌های بزرگ چگونگی تزریق نوآوری در صنعت است چراکه اگر این نوآوری در صنعت تزریق نشود در نهایت با اتفاقات و معضلاتی که در شرکت‌های بزرگ اراک ایجاد شده مواجه خواهیم شد. به طوری که شرکت بزرگ می شود، اما نمی‌تواند نوآوری و تنوع محصولی در سیستم و جهان جدید داشته باشد، بر این اساس بهترین راه تزریق نوآوری در سیستم های صنعتی، استفاده از استارتاپ های کوچک است.

ستاری اضافه کرد: همکاری شرکت ماشین سازی و گداختار در این راستا که از دو سال پیش آغاز شده به عنوان یک نگاه جدید می تواند یک الگو برای استان و کشور باشد که چگونه یک شرکت بزرگ می تواند نوآوری جذب کند.

وی افزود: گسترده شدن یک شرکت می‌تواند سبب گستردگی تمامی ابعاد آن و سخت شدن ایجاد یک محصول جدید باشد و قطعا واحدهای آلاینده داخل شرکت نیز نمی‌توانند تاثیرگذاری مناسب را داشته باشند. ابتکاری که امروز رخ داده و شرکت مشترکی در قالب همکاری این دو واحد صنعتی ایجاد شده، بسیار مبارک است و به نتیجه رساندن این اقدام بزرگ بسیار ارزشمند است و در بخش خصوصی احتیاج به یک جسارت و باور درست دارد که امیدواریم خیر و برکت این اقدام برای تمام کشور رقم بخورد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: تبدیل شرکت ماشین سازی و شرکت گداختار به شتاب دهنده کسب و کار و ایجاد یک شرکت مشترک اتفاق مبارکی برای جوانان فعال در استارتاپ های کوچک است. تنوع کار و محصول زمانی رخ می دهد که مکانیسم تزریق نوآوری به درستی در شرکت ایجاد شود.

در این مراسم شیرهای دروازه‌ای متروکاندوئیت ۴۲ اینچ ۶۰۰ که با همکاری ماشین سازی اراک و شرکت گداختار برای استفاده در پروژه خط لوله گوره جاسک استفاده خواهد شد، در شرکت گداختار رونمایی شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا