اخبار استارتاپیکارآفرینی و استارتاپ

۳۵۱ شرکت با ۹۰۰۰ محصول در نمایشگاه ایران ساخت حضور دارند

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه جاری خبر داد.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه جاری گفت: در این نمایشگاه ۳۵۱ شرکت حضور دارند که در سامانه این نمایشگاه بیش از ۹۰۰۰ مدل محصول بارگذاری شده است.

دکتر پیمان صالحی در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران با بیان اینکه این نمایشگاه همزمان با بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وزارت علوم برگزار می‌شود، افزود: برگزاری همزمان این دو نمایشگاه پیام همکاری دو نهاد مرتبط با علم و فناوری را به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه تا یک ماه گذشته قرار بود این نمایشگاه به صورت حضوری برگزار شود، اظهار کرد: ولی با شدت یافتن شیوع کرونا و مصوبات ستاد ملی کرونا برگزاری آن به صورت محازی برنامه ریزی شده است.

صالحی با اشاره به جزئیات ۷ دوره نمایشگاه ایران ساخت، خاطر نشان کرد: دور اول این نمایشگاه با حضور ۱۲۰ شرکت و ۱۴۲۵ محصول آغاز به کار کرد و ۳۲۸ میلیارد ریال فروش داشته است.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هدف از برگزاری این نمایشگاه را تجهیز دانشگاه‌ها، پژوهش سراهای دانش‌آموزی و پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی با تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت ذکر کرد و یادآور شد: در نمایشگاه سال قبل علی رغم همه فشارهای خارجی پر ثمرترین نمایشگاه را برگزار کردیم، به گونه‌ای که حجم فروش آن بالغ بر ۳۲۸ میلیارد تومان برآورد شده است که میزان حمایت معاونت علمی ۱۲۴ میلیارد تومان بوده است.

وی اضافه کرد: برنامه ما برای فروش تجهیزات آزمایشگاهی اهرم سازی مالی منابع دولتی برای تجهیز مراکز علمی و فناوری ریاست جمهوری دولتی از طریق شرکت‌های خصوصی است، از این رو ما در این تعاملات به دنبال تعاملات برد_برد هستیم. به گفته وی تاکنون نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ۸۳۰ میلیارد تومان فروش با ۳۵ درصد حمایت معاونت علمی و استفاده از اثر اهرمی خریدهای دولتی داشته است.

صالحی با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت از ۲۷ آذر ماه سال جاری، گفت: این نمایشگاه از روز پنج‌شنبه ۲۷ آذر ماه همزمان با برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وزارت علوم برگزار می شود.

صالحی با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه خریداران از حمایت ۳۵ درصدی معاونت علمی برخوردار خواهند شد، یادآور شد: دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز علمی وابسته به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، مراکز و موسسات وابسته به وزارتخانه های علوم و بهداشت، مدارس و پژوهشسراهای آموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، سازمان فنی و حرفه‌ای، اعضای شبکه آزمایشگاهی و جهاد کشاورزی مشمول این حمایت خواهند شد.

وی افزود: با تفاهم نامه ای که میان معاونت علمی و وزارت آموزش و پرورش منعقد شد، بنا شد تا مدارس، هنرستان‌ها و پژوهشسراهای وزارت آموزش و پرورش با تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت مجهز شوند و این وزارتخانه از یارانه ۵۰ درصدی برخوردار می‌شود. به گفته وی در سال گذشته وزارت آموزش و پرورش ۷۸ میلیارد تومان از نمایشگاه ایران‌ساخت خرید داشته است و امسال نیز شرکت‌های فعال در زمینه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی دانش آموزی در نمایشگاه حضور دارند.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به حضور ۳۵۱ شرکت در هشتمین نمایشگاه ایران‌ساخت، گفت: در این دوره از نمایشگاه بیش از ۹ هزار مدل محصول در سامانه نمایشگاه بارگذاری شده است.

وی یادآور شد: این نمایشگاه هر چند که از ۲۷ تا ۳۰ آذرماه جاری برگزار می شود، ولی به مدت یک سال ادامه دارد؛ به گونه ای که ثبت خرید محصول جدید در نمایشگاه سال گذشته تا هفته قبل ادامه داشته است.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به حمایت های این معاونت از خرید محصولات آزمایشگاهی ایران‌ساخت گفت: پرداخت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی بر اساس سطح بندی محصولات از جمله این حمایت ها است، به گونه ای که سطح اول محصولات دانش بنیان ۴۰ و ۵۰ درصد، سطح دوم ۲۵ درصد و سطح سوم ۱۰ درصد از حمایت این معاونت برخوردار می شود.

وی تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی برای خریداران بخش خصوصی از شرکت های دانش بنیان را از دیگر حمایت های این نمایشگاه نام برد که توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا