اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیرسرمایه گذاری خطرپذیرکارآفرینی و استارتاپ

رونمایی از صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین

یلدای کارآفرینی ۹۹ فرصتی برای رونمایی از صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین

صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین در راستای تقویت اقتصاد دیجیتال و جبران خلاءهای موجود در اکوسیستم تأمین مالی نوآوری در کشور راه‌اندازی شده است. این صندوق مأموریت دارد تا از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله حوزه‌های اینترنت اشیاء، گردشگری، فین تک، سلامت دیجیتال، بازی، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی، آموزش، سخت افزار و نرم افزار به عنوان سرویس (SAAS) حمایت کند.

صندوق نوآفرین بزرگ‌ترین صندوق پژوهش و فناوری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی است که از طریق مشارکت اهرمی با دیگر بازیگران و سرمایه‌گذاران اکوسیستم و سهام‌داران خود، تا سقف ۶۰۰ میلیارد ریال روی هر استارتاپ سرمایه‌گذاری می‌کند.

سازمان فناوری اطلاعات ایران، شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی (زیرمجموعه بانک ملت)، شرکای سرمایه‌گذاری ویستا (زیرمجموعه ایرانسل) و توسعه کارآفرینی بهمن مجموعه سهامداران صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین هستند که سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی آن را تأمین کرده‌اند.

حدود ۶ ماه از فعالیت عملیاتی صندوق پژوهش و فناوری نوافرین می‌گذرد؛ اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده، مراسم رونمایی از این صندوق به تعویق افتاد. از این رو اعضای هیئت مدیره نوآفرین تصمیم گرفته‌اند تا در رویداد یلدای کارآفرینان استارتاپی کشور از این صندوق رونمایی کرده و به ارائه دستاورد‌های خود در مدت زمان فعالیت این صندوق بپردازند.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *