اخبار استارتاپیاخبار فین تکفین تککارآفرینی و استارتاپ

نوین کمپ یک برگزار می شود

اولین رویداد نوین کمپ با محوریت حوزه تکنولوژی‌های مدیریت ثروت، ۱۸ دی ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز می‌کند.

اولین رویداد نوین کمپ با محوریت حوزه تکنولوژی های مدیریت ثروت، ۱۸ دی ماه سال جاری فعالیت خود را آغاز می کند.در این رویداد قرار است به فرصت ها و چالش های موجود این حوزه بپردازند و موقعیت‌های همکاری با گروه مالی اقتصاد نوین به خصوص شرکت مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین را معرفی کند. همچنین شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر پرشیا و شرکت مدیریت ثروت ستارگان در کنار گروه مالی اقتصاد نوین به عنوان سرمایه گذاران خارجی حضور دارند و تا سقف ۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری روی تیم های این رویداد را پوشش می‌دهند.

سید امیرحسین شبیری، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری جسورانه پرشیا درباره سرمایه گذاری روی تیم های این رویداد گفت: «در حوزه‌های پرداخت الکترونیک استارتاپ های زیادی داریم؛ اما متاسفانه به حوزه مدیریت ثروت توجه زیادی نشده است و مشکلات قانونی زیادی برای استارتاپ های این حوزه وجود دارد که حضور سازمان‌های رگولاتوری مانند فرابورس در این رویداد به عنوان حامی می‌تواند نکته مثبت و امیدوارکننده‌ای برای فعالان فینتک باشد. با سرمایه گذاری در این حوزه می‌توان نوآورتر بود. همچنین جدید بودن این حوزه باعث شده تا در حوزه تکنولوژی‌های مدیریت ثروت سرمایه‌گذاری کنیم. در این رویداد احتمال پیدا شدن یک ایده، تیم قوی و نوآور برای این حوزه وجود دارد»

براساس این گزارش راه‌اندازی استارتاپ و نوآوری کاری پیچیده، سخت و پر ریسک است و این پیچیدگی در صنایعی مثل صنعت مالی نیز بیشتر می‌شود. وجود قوانین سخت‌گیرانه، نیاز به مجوزهای مختلف و حساسیت اطلاعاتی این حوزه، تیم استارت آپی را با دیوار غیرقابل نفوذی روبه‌رو می‌کند که ممکن است آنان را از ادامه مسیر منصرف کنند.

نوآوری باز مخصوصا بانکداری باز در حوزه مالی باعث شد تا استارتاپ های تکنولوژی محور و نوین به موسسات مالی بزرگ نزدیک شوند. موسسات سنتی و بانک‌ها به مجوزها و اطلاعات دسترسی دارند و به خوبی بر قوانین این حوزه مسلط هستند. در مقابل استارتاپ ها با توان نوآوری و دسترسی به تکنولوژی روز دنیا می‌توانند مکمل این شرکت‌ها باشند. در همین راستا هم اولین رویداد نوین کمپ با محوریت تکنولوژی مدیریت ثروت برگزار می‌شود.

در نوین کمپ دو دسته مخاطب وجود دارد؛ تیم ها و علاقه‌مندان به فضای مدیریت ثروت با طرح ایده های خود به عنوان اولین گروه مخاطبان در نظر گرفته شده و تیم های بالغ‌تری که برای ادامه مسیر توسعه استارتاپ خود نیاز به زیرساخت، سرمایه یا همکاری با شرکت‌های مرتبط دارند به عنوان گروه دوم مخاطبان قرار دارند. افتتاحیه‌ نوین کمپ یک در تاریخ ۱۸ دی‌ماه برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند جهت مشاهده این مراسم به اینستاگرام نوین‌تک مراجعه کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا