اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگیصنایع خلاق و فرهنگیکارآفرینی و استارتاپ

حمایت از برگزاری دوره ها و سمینارهای خلاق

ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق به ارائه بسته حمایتی و به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در حوزه‌های مختلف کسب و کار می پردازند.

در این برنامه آموزش ها بیشتر بر توانمندسازی شرکت ها و مسائل مهمی همچون بازاریابی و توسعه محصول و آموزش های تجاری و مدیریتی متمرکز است تا این شرکت ها بتوانند، به صورت مجموعه‌های اقتصادی پویا و کاملاً موفق به فعالیت بپردازند. در این راستا، برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق، وابسته به ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ، بخشی از برنامه تخصیص بسته حمایتی به دوره ها و سمینارها را بر عهده خواهد گرفت.

در این برنامه ۵۰ درصد از هزینه‌ هر دوره آموزشی تا سقف ۵ میلیون ریال، به صورت کمک‌هزینه، پرداخت می‌شود. با توجه به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در حوزه‌های مختلف کسب و کار که به عنوان شالوده اصلی برنامه‌های توانمندسازی، نقش مهمی در راستای رشد و بالندگی کسب و کار ها به عهده دارد. این ستاد درصدد است با هدف حمایت از شرکت های خلاق، از حضور مدیران و پرسنل بیمه شده این شرکت‌ها در برنامه‌های آموزشی مختلف حمایت به عمل آورد.

تهیه صورت‌های مالی و یادداشت‌های همراه، تهیه صورت جریان وجه نقد، تهیه اظهارنامه مالیاتی، معافیت های مالیاتی، تهیه اظهارنامه ارزش افزوده، خرید و فروش فصلی، استانداردهای حسابداری، تهیه و تنظیم قراردادهای داخلی، تحقیقات بازار، امور گمرکی، بازاریابی دیجیتال، طراحی کمپین های تبلیغاتی، مدیریت برند، آشنایی با قراردادهای بین المللی، طراحی استراتژی آموزش و توسعه، مربیگری و منتورینگ و طراحی و برنامه‌ریزی آموزشی، بخشی از محورهای دوره‌ها و سمینارهای آموزشی مورد حمایت را شامل می‌شود.

جذب و استخدام، تجزیه و تحلیل شغل، روابط کار و کارکنان، نگارش و ویرایش قراردادهای تجاری، قانون تجارت و دعاوی تجاری، حقوق مالکیت فکری و سایر دوره‌های آموزشی منطبق بر نیاز تخصصی هر یک از حوزه‌های صنایع خلاق نیز، عنوان برخی دیگر از دوره‌های آموزشی است که در قالب این برنامه اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیشتر از جزئیات این بسته حمایتی، می‌توانند به آدرس اینترنتی دبیرخانه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق مراجعه کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مدیراینفو
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *