اخبار استارتاپیاخبار صنایع خلاق و فرهنگیصنایع خلاق و فرهنگیکارآفرینی و استارتاپ

گشایش مرکز نوآوری صنایع خلاق «شتاب ایده» در استان خراسان رضوی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان خراسان رضوی مرکز نوآوری صنایع خلاق شتاب ایده را افتتاح کرد.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در مراسم گشایش این مرکز نوآوری با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان و صنایع خلاق در پیشرفت پایدار استان ها گفت: یکی از بخش‌‎های مهم‌ زیست بوم کارآفرینی و رونق آن وجود پارک‌های علم و فناوری است که کمک می‌کند ایده های جوانان خلاق و بومی استان به کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان بدل شود.

سورنا ستاری توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان و صنایع خلاق را یک ضرورت حیاتی برای حمایت از جوانان بومی و حل مشکلات دانست و افزود: رونق این زیست‌بوم نیازمند حمایت همه بخش‌های استانی است و تلاش می‌کنیم تا با حمایت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پارک علم و فناوری به مثابه یک مفهوم نرم‌افزاری، فراتر از محیط فیزیکی به همه نوآوران در سطح استان خدمت ارائه کند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با بیان این‌که زمینه‌های بالقوه بسیاری برای توسعه فناوری‌ها در استان خراسان رضوی نهفته است ادامه داد: این استان ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری‌های پیشرفته دارد و اکنون محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است. هوشمندی این شهر، با اقدامات خوب استانی در مساعد کردن محیط برای شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع خلاق، همچنین فراهم کردن حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی، بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است.

از صفر تا صد ایجاد صنایع خلاق

تا کنون بیش از ۱۷۲ ایده در قالب برگزاری ۵ رویداد نوآورانه برگزار شده به مرکز «شتاب ایده» رسیده و زمینه را برای تشکیل تیم های نوآور و جذب سرمایه های سرگردان، در راستای تشکیل کسب و کارهای بین المللی فراهم کرده است.

حمایت از کارآفرینان و ایده پردازان جوان کشور، حمایت و هدایت کسب و کارهای نوپا و صاحب ایده در حوزه هنر، معماری، شهرسازی، صنایع ساختمانی، طراحی صنعتی و گردشگری مهم ترین هدف این مرکز نوآوری است.

رونمایی از محصولات نوآورانه پارک علم و فناوری مشهد

ستاری، در ادامه این سفر یک روزه، به پارک علم و فناوری استان رفت تا از دو محصول ایران ساختی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب طرح کلان ملی از تولید آنها حمایت شده است رونمایی کند. یکی از این محصولات دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی است که با آن اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی ضدعفونی می‌شود.

همچنین بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی کالومین و حضور در جمع فعالان فناور و کار آفرین استان خراسان رضوی از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این سفر یک روزه است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
بنیاد ملی نخبگان
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا