اخبار استارتاپیاخبار سلامتسلامتکارآفرینی و استارتاپ

همکاری سازمان تدارکات پزشکی با دانش بنیان ها

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به امضا تفاهم نامه با ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، اعلام کرد: با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود تلاش می‌شود که هیچ بندی از آن بر روی کاغذ نماند.

علیرضا عسکری در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری مشترک با ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به بازدید از شرکت‌های دانش بنیان افزود: تا قبل از این بازدید از پیشرفت و ارتقا این شرکت‌ها در حوزه دارو و سلامت بی اطلاع بودم و این بازدید موجب شد تا با این توانمندی‌ها آشنا شوم.

وی با بیان اینکه کشوری با این همه سرمایه و انگیزه لایق بالندگی بیش از اینها است، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده جهش مورد تاکید مقام معظم رهبری در این حوزه رخ داده است و سازمان تدارکات پزشکی به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های هلال احمر با اهداف بشردوستانه و خدمت به کشور انواع مسیرهای خدمت رسانی را برای خود تعریف کرده است.

عسکری، یکی از حوزه‌های فعالیت این سازمان را دارو عنوان کرد و یادآور شد: این سازمان مسیری را تعریف کرده تا برای آنچه که در شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود با اطمینان بازار ایجاد کند و همکاری با ستاد توسعه زیست فناوری اتفاق مبارکی است که باعث خواهد شد از ساختارهای سنتی خود فاصله بگیریم و  مسیر پربارتری را دنبال کنیم.

مدیرعامل سازمان تدارکان پزشکی هلال احمر با اشاره به توانمندی کشور در تولید داروهای مورد نیاز، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و تنها در ۳ درصد داروها وابستگی داریم که این میزان وابستگی ۳۵ درصد هزینه‌های تامین دارو را به خود اختصاص داده است.

وی این امر را هشداری برای کشور دانست و یادآور شد: اگر به این حوزه توجه نشود بار هیجانی، عاطفی و مالی به مردم تحمیل خواهد شد و این متضاد با تاکیدات مقام معظم رهبری است که بیماران جز رنج بیماری، رنج دیگری را متحمل نشوند. عسکری عزم این سازمان را بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و یادآور شد: ما پیگیر اجرای تفاهم نامه با ستاد زیست فناوری هستیم تا بندی بر روی کاغذ نماند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *