اخبار استارتاپیاخبار اطلاعات و ارتباطاتاخبار زیست فناوریاخبار سلامتاخبار کشاورزیاطلاعات و ارتباطاتزیست فناوریسلامتکارآفرینی و استارتاپکشاورزی

۴ برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش دانشگاه تهران راه اندازی شد

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه‌اندازی چهار برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه خبر داد.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از راه‌اندازی چهار برج سلامت ، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه خبر داد و گفت: راه اندازی این شهر با قدرت جلو می‌رود و در این‌باره سرمایه گذاران خوبی پیدا شده و مقرر است با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه پیش برود.

دکتر عباس زارعی هنزکی با اشاره به عصر تکنولوژی اظهار کرد: در عصر تکنولوژی، همه کشورها، برای برنامه‌های پنج، ۱۰ و ۲۰ ساله خودشان، واژه‌هایی را انتخاب کرده‌اند و در جهت این واژه‌ها برنامه‌ریزی‌های خود را شکل می‌دهند.

وی ادامه داد: اروپا با مفهوم صنعت چهارم (industry 4)، ژاپن با مفهوم جامعه پنجم (society 5)، آمریکا با مفهوم اینترنت صنعتی (industrial internet)، کشورهای آسیایی با مفهوم شهر هوشمند (smart cities) و چین با مفهوم ساخت چین (made in china) برنامه‌های خود را طراحی و پروتکل‌های لازم را شکل داده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: در ایران نیز مفهوم شهر دانش (knowledge cities) انتخاب شده است. دانشگاه تهران، پیشرو و بنیان‌گذار شهر دانش است. کشور و قوانین نیز به حمایت از این مفهوم پرداخته‌اند. در بحث شهر دانش، هوشمندی (smart)، سبز بودن(green) و کارآفرین بودن (entrepreneur) مد نظر است.

دکتر زارعی یادآور شد: شهر دانش که نماد پاسخگویی به اصلی‌ترین نیاز امروز کشور یعنی تبدیل اقتصاد سنتی به دانش بنیان عنوان شده است، در زمینی به مساحت ۴۲۸ هزار متر مربع برای توسعه پارک علم و فناوری و با حضور ۶۰۰ شرکت دانش بنیان و اشتغال‌زایی نهایتاً ۱۸ هزار نیروی دانش‌آموخته و با هدف گسترش فضای کسب و کار راه‌اندازی می‌شود که هزینه احداث فضاها از طریق اجازه بهره‌برداری طولانی مدت به سرمایه گذاران تأمین می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا