اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

90 میلیارد جدب سرمایه از طریق کارن کراد

کارن کراد در سال گذشته۹۰ میلیارد تومان جذب سرمایه برای استارت‌آپ ها انجام داده.

کارن کراد سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف آسان‌سازی فرآیند جذب سرمایه برای استارت آپ ها، از سال ۹۷ آغاز به کار کرده و در سال ۹۹ نیز با موافقت شرکت فرابورس، مجوز تامین مالی جمعی مبتنی بر مدل مشارکت از فرابورس را دریافت کرد.

طبق گزارش سالانه کارن کراد، میزان جذب سرمایه در این سامانه طی سال ۹۹ به بیش از ۹۰ میلیارد تومان رسید و بیش از ۳۰۰ منتور برای آموزش و مشاوره استارت آپ ها در کارن کراد حضوریافتند. همچنین بیش از ۸۰ استارت آپ موفق به جذب سرمایه شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ استارت آپ از خدمات کارن بهره‌مند شدند و بیش از هزار و ۲۰۰ سرمایه گذار در کارن کراد ثبت نام کردند.

سرمایه گذاری کارن کراد

فعالیت‌های این سامانه در پنج بخش «DEMODEY»، «I-MEET»، «INVESTMENT SUMMIT»، «کافه سرمایه» و «WORKSHOP & WEBINAR» است. کارن کراد همچنین در ۶ ماه اول سال گذشته در هفت حوزه سلامت، آب و انرژی، IT و IOT، حوزه کشاورزی و سلامت دیجیتال و حوزه ورزش رویداد جذب سرمایه برگزار کرد. در ۶ ماه دوم سال نیز در حوزه‌های آموزش، کالاهای تندمصرف، رسانه، فین‌تک، خودرو، تجهیزات پزشکی، حوزه مبلمان و صنایع وابسته، محصولات فناورانه و موثر درمدیریت بهینه مصرف آب، برق و انرژی و حوزه معدن هم رویدادهای جذب سرمایه برگزار شد.

تایم لاین فعالیت های کارن کراد

کافه سرمایه هم از جمله رویدادهایی که کارن کراد در سال گذشته برگزار کرد. به این ترتیب از ۲۲ تا ۲۵ مردادماه کافه سرمایه با حضور ۲۵ استارت‌آپ و ۶۲ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی ۳۵۰ جلسه سرمایه‌گذاری درحوزه‌های سلامت، آموزش، تولیدمحتوا، صنعت پزشکی، گردشگری، کشاورزی، هنر، مد و پوشاک و موادغذایی و اینترنت اشیا و AI و BI برگزار شد. در ۲۸ و ۲۹ بهمن‌ماه نیز با حضور ۳۱ استارت‌آپ‌ و ۵۱ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی هم ۲۶۵ جلسه سرمایه گذاری برگزار شد.

در بخش I-MEET، در ۴ آذرماه سرمایه‌گذاران حوزه مختلف در مورد چالش‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر و فرصت‌ها و تهدیدهای سرمایه‌گذاری در استارت آپ ها جلسه‌ای برگزار کردند. در این جلسه همچنین میان سرمایه گذاری شبکه‌سازی شد و با برنامه‌های سرمایه گذاری کارن کراد آشنا شدند. در ۱۳ دی‌ماه همچنین کارن کراد درحوزه مبلمان و صنایع وابسته با حضور ۱۳۸ سرمایه‌گذار و ۷ استارت آپ یک رویداد جذب سرمایه‌ بزرگ برگزار کرد.

کارن کراد در کنار جلسات برگزاری رویدادهای جذب سرمایه‌ کارگاه های آموزشی هم برگزار کرد. به این ترتیب در سال گذشته این سامانه تامین سرمایه، ۱۱۵ کارگاه و وبینار و بیش از ۱۰ دوره و بوت‌کمپ با حضور بیش از ۳ هزار و در بیش از ۵۰۰ ساعت برگزار کرد.

کارن کراد

کارن کراد همچنین با هدف ارائه خدمت بهتر به استارت آپ ها و کسب و کارها بیش از ۲۰ تفاهم‌نامه با شرکت‌های خدمت‌رسان در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ، مالی و حسابداری، فنی و کسب و کاری و حقوقی و قانونی منعقد کرد.

کارن کراد همچنین در برگزاری کمیپن نفس همکاری کرد. این کمپین همزمان با شیوع کرونا در کشور سال ۹۸ باهدف حمایت از کسب و کارها و تامین نیازهای کادر درمانی برگزار شد. براساس آمار و ارقام ارائه شده توسط کارن کراد در این کمپین ۲۷ هزار و ۳۹۱ نفر مشارکت کردند و ۱۵۲ میلیارد و ۹۹۴ میلیون و ۹۸۰ هزار ریال مبلغ جمع آوری شد.

فعالیت های کارن کراد

فعالیت‌های بین‌المللی کارن کراد

کارن کراد به عنوان کارگزار معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در سال گذشته مامور بود تا ۲۰ شرکت دانش‌بنیان را به بخش «Futurestars» چهلمین دوره از نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه با عنوان جیتکس که در امارات برگزار شد، اعزام کند. از ۲۰ تیم برتر، ۵ تیم در مرحله نیمه نهایی بخش futurestars انتخاب شدند.

رویداد TIM (Technology investment meeting) یکی از رویدادهای جانبی شبکه تبادل و انتقال فناوری گروه هشت کشور اسلامی درحال توسعه (گروه دی ۸) است که در بهمن ماه ۹۹ با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک فناوری پردیس توسط سامانه کارن کراد به صورت مجازی برگزار شد. ۲۱۰ کاربر شامل سرمایه گذاری کشورهای اسلامی دی‌۸ (بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاکستان، ترکیه)، کنیا، امارات و مخاطبان رویداد از طریق پلتفرم اسکای روم و آپارات حاضر شدند و استارت آپ ها به منظور جذب سرمایه به ارائه ایده های خود پرداختند.

کارن کراد سال گذشته همچنین بازار تامین مالی جمعی و شاخص صکوک فرابورس ایران خود را با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، علی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و امیر هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس رونمایی کرد. به این ترتیب اولین کمپین تامین مالی جمعی خود را با شرکت دانش بنیان رادیولوژی بهیار صنعت سپاهان که در زمینه ساخت و فروش محصول دانش‌بنیان حوزه تجهیزات فعالیت می‌کند، در اسفندماه ۹۹ آغاز کرد. تامین مالی این استارت آپ در عرض کمتر از یک ماه توسط بیش از ۴۰ سرمایه گذار صورت گرفت.

کارن کراد همچنین در برگزاری آوردگاه سرمایه که یکی از اجزای اصلی الکام استارز است، کمک کرد. به این ترتیب سرمایه گذاران با استارت آپ ها و کسب و کارها نو آشنا شوند. با دریافت اطلاعات کسب و کارها و ارائه آنها به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا جذب سرمایه با سهولت بیشتری برای استارت آپ ها انجام گیرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
پیوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا