اخبار استارتاپی

توسعه فرهنگی، از اهداف فعالیت کارخانه نوآوری البرز قرار بگیرد

استان البرز، از محرومترین استانها در زیرساخت های هنری و فرهنگی است و کارخانه نوآوری البرز، شرایط مساعدی برای افزایش این فضاهای فرهنگی فراهم کرده است.

محسن برجی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با بیان این مطلب گفت : در طراحی هوشمندانه کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، فضاهای مناسب فرهنگی مانند سالن سینما، خانه کودک و مادر، هتل ، جاده سلامت، گالری های نمایشگاهی ، فضاهای باز تفریحی، سالن اجتماعات در محیط های بسته و باز و دیگر فضاهای عمومی طراحی شده است که فعال شدن این فضاها، می تواند به گسترش فضاهای هنری و فرهنگی در سطح شهر کرج و استان البرز کمک قابل توجهی کند.

معاون شهرداری کرج با اشاره به زیرساخت های فرهنگی موجود در کارخانه نوآوری البرز گفت: مقدمات تبدیل این کارخانه به اولین کارخانه صنایع خلاق در کشور نیز فراهم شده است که همین موضوع، امکان ارائه خدمات متنوعی از محصولات فرهنگی مرتبط با صنایع خلاق را مجموعه شهری کرج و استان البرز ارائه فراهم خواهد کرد.

وی افزود : در تعاریف استاندارد، صنایع خلاق به صنایعی گفته می‌شود که بر اساس مؤلفه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری براساس مبانی ایرانی و اسلامی شکل گرفته باشد که موضوعاتی مانند معماری، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، بازی‌ها ملی و بومی همچنین کتاب، بازاریابی و تبلیغات بخشی از صنایع خلاق را تشکیل می دهند که توسعه هر کدام از این موضوعات، از نیازهای اساسی شهر کرج است.

وی در بازدیدی که از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز داشت با اشاره به اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور شناخته می شود گفت : سرعت بخشی به رفع برخی از موانع، باید مورد توجه جدی مسئولین استان قرار گیرد تا روند فعالیت این کارخانه، به عنوان نماد علمی و فرهنگی شهر کرج سرعت بگیرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *