اینوتکس 2022

موانع اصلی ورود خودروهای خودران به بازار چیست؟

یک توسعه دهنده ارشد فیچرهای نرم افزاری خودروهای خودران در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با اشاره به هدف خودروسازی‌ها برای عرضه خودروهای خودران خود به بازار تا سال ۲۰۲۵ گفت: چالش بزرگی که در زمینه خودروهای خودران داریم نبود قانون است که امنیت سرنشینان با چه کسانی است، امنیت اطلاعات خودروها نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، احسان امینی، توسعه دهنده ارشد فیچرهای نرم افزاری خودروهای خودران در روز سوم نمایشگاه اینوتکس در بخش ایستگاه آینده درباره رانندگی در ایستگاه آخر اظهار کرد: اتومبیل‌های خودران به افرادی که علاقه‌ای به رانندگی ندارند کمک می‌کنند، از طرفی از نظر زیست محیطی نیز کمک می‌کنند و اتومبیل‌های خودران تصمیم گیری‌های بهتری در ارتباط با تنطیم سرعت در مواقع ترافیک دارند زیرا به اطلاعات بهتری دسترسی دارند.

او ادامه داد: از طرفی انسان تغییرپذیر است و در زمان‌های مختلف شبانه روز دچار خستگی می‌شود اما اگر اتومبیل توسط ماشین کنترل شود تقریبا همیشه رفتار ثابتی خواهد داشت که جایگزین کردن انسان با ماشین می‌تواند افراد را دردسرهایی که ممکن است برایشان پیش بیاد نجات دهد تا رانندگی بهتری داشته باشند.

توسعه دهنده ارشد فیچرهای نرم افزاری خودروهای خودران با اشاره به هزینه‌های اتومبیل‌های خودران گفت: داوینچی در حدود ۵۰۰ سال پیش نخستین ایده را برای ماشین هایی که خود به خود حرکت می‌کنند داده است. در سال ۱۹۵۸ نخستین خودروهای کنترلی در آمریکایی به وجود آمدند.

او افزود: در ۶ سطح خودران بودن خودروها دسته بندی می‌شوند، بیشتر خودروها تا ۵۰، ۶۰ سال گذشته در سطح صفر خودران بودن قرار می‌گرفتند اما همین خودروها هم دارای سنسور نشان دهنده وضعیت سوخت برای کمک به راننده بودند که با اضافه شدن سنسورهای مختلف فوردکنترل‌ها را داشتیم که نماد سطح یک محسوب می‌شود و ویژگی مهم سطح یک این است که راننده بایستی فرمان را در دست گرفته باشد.

امینی ادامه داد: تا سطح ۵ خودروهای خودران به راننده نیاز است ولی در این سطح صندلی راننده به طور کامل حذف شده و باعث شده که خیلی از شرکت‌های نرم افزاری و کامپیوتری خودروساز شوند.

او اظهار کرد: یکی از دلایلی که تاکنون خودروهای خودران وارد خیابان‌ها و جامعه نشده اند، مشکلات حقوقی در صورت بروز تصادف است.
این توسعه دهنده ارشد فیچرهای نرم افزاری خودروهای خودران گفت: سنسورها در خودرو می‌توانند به راننده برای رانندگی ایمن کمک کنند که نخستین سنسور دوربین است که هر چه تعداد آن بیشتر باشد بهتر است.او افزود: علاوه بر سنسورها، شبکه داخلی خودرو را داریم که چگونه بخش‌های داخلی خودرو با یکدیگر کار کنند.

امینی با بیان اینکه در آزمایشگاه و شهرک‌های علمی خودروهای خودران وجود دارند و خیلی خوب هم کار می‌کنند، گفت: چالش بزرگی که در زمینه خودروهای خودران داریم نبود قانون است که امنیت سرنشینان با چه کسانی است، امنیت اطلاعات خودروها نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارد.

او تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع در این زمینه نیز پذیرش است. اینکه آیا رانندگی به ایستگاه آخر می‌رسد و مصرف‌کنندگان می‌پذیرند زندگی خود را به خودرویی بدون راننده بسپارند؟ با این حال هدف بیشتر شرکت‌های خودروسازی‌های خودران این است که تا سال ۲۰۲۵ خودروهای خود را در بازار عرضه کنند و در سطح جوامع ببینند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *