اخبار استارتاپی

آموزش مبانی علوم کامپیوتر هاروارد برای آخرین بار در ایران

اکودی‌ام

سومین دوره مبانی علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد یا CS50x ایران از ۱۷ تیرماه تا ۲۵ شهریور برگزار خواهد شد. این دوره طی ۱۱ هفته، هر جمعه به صورت آنلاین و حضوری برگزار میشود و چهارشنبه ها جلسات رفع اشکال خواهد بود.

این دوره شامل ۱۱ هفته آموزش آنلاین، ۱۱ جلسه رفع اشکال، دسترسی به ۳ دوره تکمیلی «وب»، «اندروید» و «هوش مصنوعی» و ۲ رویداد حضوری «هکاتون» و «نمایشگاه پایانی» می‌شود.

دوره مذکور، در ابتدا مختص دانشگاه هاروارد و دانشگاه یل بود اما به ‌دلیل نحوه متفاوت تدریس به سرعت شهرت جهانی پیدا کرد و کشور‌های مختلف دنیا با دریافت مجوز رسمی از این دانشگاه، دوره CS50 را به‌ صورت محلی در کشور خود برگزار کردند. تیم برگزارکننده CS50 ایران هم از سال ۲۰۱۹ پس از مکاتبات با دانشگاه هاروارد و فراهم‌ سازی استاندارد‌های لازم، موفق به دریافت مجوز برگزاری این دوره و رویداد‌های پیرامون آن در ایران شد.

مبانی علوم کامپیوتر هاروارد

به گفته این تیم، از آنجایی که موضوع آموزش و علم در دنیا از آزادی برخوردار است تحریم ها هیچ تاثیری در برگزاری این دوره ها نخواهد داشت.

نیما سالارکیا، مدیر CS50x ایران، گفت: «این رویداد با ۲۶۰۰ دانشجو، بزرگترین رویداد برنامه نویسی کشور است».

وی در پاسخ به این سوال که چرا سومین رویداد این دوره آخرین رویداد است گفت: «برگزاری این دوره بسیار دشوار و دارای پیچیدگی های مختلف است. مسیر زندگی اغلب اغلب افراد تیم ما به سمت خدمت سربازی و یا مهاجرت منحرف شده است، به همین دلیل تصمیم بر این شد که این دوره بهترین و آخرین دوره ما شود».

آموزش مبانی علوم کامپیوتر هاروارد

محمد موذن، مدیر بازاریابی CS50x ایران در خصوص جامعه هدف و نحوه ارتباط با مخاطبان گفت: «جامعه هدف ما افراد ۱۶ الی ۲۵ سال و به طور معمول دانشجویان و دانش آموزان هستند. ما برای ارتباط با این افراد از طریق کانالهای مربوط و گاهی دانشگاه اقدام کردیم و یکی از خلاقیتهای جذب ما استفاده از تبلیغات اینفلوئنسری این حوزه بود که موفقیت آمیز بود».

به گفته موذن، هدف از تشکیل این تیم و برگزاری این دوره ها، ایجاد تحول در آموزش برنامه نویسی بوده که تا کنون با وجود مشکلات و چالشهای مختلف، موفقیت آمیز بوده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

مهرین نظری

خبرنگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا