سلامتمقالات سلامت

معرفی ۱۴ استارتاپ پیشروی خارجی در حوزه سلامت

خدمات حقوقی کسب و کار

با پیر شدن جمعیت و به دنبال آن افزایش نیازهای بیماران و افزایش بیماری­های متاثر از سبک زندگی ناسالم، هزینه ارائه خدمات درمانی بالا رفته و ارائه دهندگان خدمات سلامت به ناچار باید برای بهبود کیفیت خدمات و کاهش قیمت­ ها به نوآوری بپردازند.

شرکت­ها و استارتاپ­ های برتر در زمینه فناوری مراقبت ­های بهداشتی عبارت اند از:

 • Wellframe
 • Kyruus
 • Doximity
 • Tempus
 • Strata Decision Technology
 • VillageMD
 • PatientPop
 • Flatiron Health
 • Collective Health
 • Headspace
 • Hinge Health
 • Rally Health
 • QuiO
 • Verge Genomics

14 استارتاپ پیشروی خارجی در حوزه سلامت

این نوآوری­ها با ترکیب چندین فناوری از بلاکچین و هوش مصنوعی گرفته تا تجزیه و تحلیل کلان داده و حسگرهای پیشرفته، به تحقق پیوسته ­اند. اتصال اینترنت IOT و داده ­ها نیز نقشی کلیدی در این دستاوردها ایفا می­کنند.

اریک توپول، مدیر مؤسسه پژوهشی اسکریپس، در مجله فوربس اظهار داشت: “سه تا پنج سال پیش، اکثر داده ­های حوزه سلامت دست نخورده و بی کاربرد بودند اما اکنون در حال تحلیل و تفسیر آن­ها هستیم و این تحول شایانی در حوزه مراقبت­ های بهداشتی ایجاد کرده است.”

این ۱۴ شرکت فناور که در زمینه مراقبت­های بهداشتی فعالیت می­کنند، با بکارگیری انبوهی از اطلاعات دیجیتال، از فناوری­ های قدرتمندی برای ایجاد محصولات و خدمات مراقبت­های بهداشتی استفاده می­کنند؛ این فناوری­ها برای بیماران و همین طور ارائه ­دهندگان، به یک اندازه سودآور است.

استارتاپ سلامت

Wellframe

تاسیس: ۲۰۱۱

مکان: بوستون

حیطه فعالیت: Wellframe با طراحی اپلیکیشنی کاربردی، یک خط ارتباطی بین متخصصین مراقبت­های بهداشتی و بیماران ایجاد می­کند تا بتوانند به اطلاعات ضروری از جمله یادآوری­های حیاتی دسترسی داشته باشند. این پلتفرم شامل ویژگی­هایی از جمله یادآوری قرار ملاقات، دستورالعمل­های متناسب با حال بیمار و اطمینان از ادامه فرایند درمان می­باشد.

Kyruus

تاسیس: ۲۰۱۰

مکان: بوستون

حیطه فعالیت: Kyruus برای بیمارستان­ها، مراکز بهداشت، گروه ­های پزشکی و ارائه ­دهندگان طرح سلامت، یک سری خدمات و محصول در زمینه مدیریت داده فراهم آورده است. این پلتفرم به دلیل جستجوی شهودی پزشکان، زمان ­بندی منظم و قابلیت مدیریت داده­ ها، تجربه بهتری را برای بیمار به ارمغان می­آورد و اطلاعات بهتری از اماکن خدمات درمانی قابل دسترس، در اختیار آن­ها قرار می­دهد.

Doximity

Doximity

تاسیس: ۲۰۱۰

مکان: سانفرانسیسکو

حیطه فعالیت: Doximity بزرگ­ترین اجتماع پزشکان ایالات متحده آمریکاست که ۷۰ درصد پزشکان این کشور عضو آن هستند. این وبسایت برای داروسازان، دستیاران پزشک و پرستاران هم قابل استفاده است. از این برنامه به منظور ارتباط با متخصصان، اخبار پزشکی و مدیریت کاری هم می­توان استفاده کرد. Doximity همچنین یک برنامه پزشکی از راه دور ایجاد کرده که به پزشکان این امکان را می­دهد تا از طریق تماس، متن یا جلسه ویدیویی با بیماران ارتباط برقرار کنند.

            Tempus

تاسیس: ۲۰۱۵

مکان: شیکاگو

حیطه فعالیت: Tempus یک فناوری مهار داده ­ها را برای شخصی ­سازی درمان سرطان ایجاد کرده است. این شرکت با استفاده از ابزارهایی اعم از توالی­یابی ژنومی، داده ­های بالینی، تشخیص تصویر و مدل­سازی بیولوژیکی به این فناوری دست یافته است. Tempus امیدوار است که بتواند از داده‌‏­های بیماران قبلی در ارائه خدمات به بیماران فعلی استفاده کند.

Strata Decision Technology

Strata Decision Technology

تاسیس: ۱۹۹۶

مکان: شیکاگو

حیطه فعالیت: Strata با بکارگیری مدل ارائه نرم ­افزار SaaS در چندین حوزه صنعت مراقبت ­های بهداشتی، از قبیل تجزیه و تحلیل مالی و هوش تجاری، خدماتی را ارائه می­دهد. پلتفرم StrataJazz برای ساده ­سازی برنامه ­ها، بودجه ­بندی، پیش ­بینی و مدیریت هزینه­ های عملیاتی و سرمایه ­ای طراحی شده است.

VillageMD

تاسیس: ۲۰۱۳

مکان: شیکاگو

حیطه فعالیت: VillageMD یکی از استارتاپ­ هایی است که در تلاش است تا تغییر رویکرد ارائه ­دهندگان خدمات سلامت به سمت مراقبت مبتنی بر ارزش را تسهیل کند. این استارتاپ به پزشکان امکان می­دهد تا با مشاوره و آموزش دادن به بیماران، چه در مورد بیماری و چه در زمینه روان­شناختی، برای بیمارانی که پس از ویزیت به مراقبت نیاز دارند، امکانات مناسبی فراهم کنند و به این ترتیب به نتایج بالینی بهتری دست یابند. سامانه DocOS در این شرکت، یک سیستم اختصاصی برای تقویت مراقبت­ های اولیه است.

PatientPop

PatientPop

تاسیس: ۲۰۱۴

مکان: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

حیطه فعالیت: این استارتاپ در نظر دارد تا در فرایند ارتباطی پزشک و بیمار، از نوبت­دهی آنلاین تا پیگیری­ های پس از ویزیت، تحولی ایجاد کند. PatientPop پس از هر قرار ملاقات، برای بیماران ایمیل و پیامک یادآوری و فرم نظرسنجی ارسال می­کند. معیارهایی همچون رتبه ­بندی، جستجوی آنلاین و درخواست­ های قرار ملاقات از طریق داشبورد قابل مشاهده هستند.

Flatiron Health

تاسیس: ۲۰۱۲

مکان: نیویورک

حیطه فعالیت: Flatiron جامعه­ای از انکولوژیست­ ها، دانشگاهیان، بیمارستان­ ها و محققان علوم زیستی را برای درمان سرطان گرد هم آورده است. این پلتفرم ضمن آنالیز هوش تجاری و ارائه سایر خدمات، دیدگاه یکپارچه ­ای از جمعیت بیماران را پیش روی کاربران قرار می­دهد.

Collective Health

Collective Health

تاسیس: ۲۰۱۳

مکان: سانفرانسیسکو

حیطه فعالیت: Collective Health پلتفرمی جامع و مبتنی بر فضای ابری است که از طریق ادغام نیازهای منابع انسانی از جمله دعاوی مدیریتی و مالی با پشتیبانی اعضا، فعالیت کرده و قرادادهای بیمه درمان کارفرمایان و کارگرانشان را مدیریت می­کند. مزایای این شرکت شامل کنترل هدر رفت، مدیریت جریان نقدی و گزارش مالی دقیق ­تر است.

Headspace

تاسیس: ۲۰۱۰

مکان: سانتا مونیکا، کالیفرنیا

حیطه فعالیت: Headspace یکی از برنامه ­های کاربردی پیشرو در جهان به شمار می­رود که برای گنجاندن مدیتیشن در زندگی روزمره طراحی شده و تاکنون بیش از ۲۰ میلیون کاربر را جذب کرده است. این برنامه دارای صدها مدیتیشن هدایت­شده است که برای کمک به غلبه بر چالش­های استرس، اضطراب، روابط اجتماعی و مشکلات خواب اختصاص داده شده است. این اپلیکیشن، کاربران را قادر می سازد تا بر اساس برنامه روزمره خود و در زمان دلخواه، تمرینات مدیتیشن انجام دهند.

Hinge Health

Hinge Health

تاسیس: ۲۰۱۱

مکان: سانفرانسیسکو

حیطه فعالیت: Hinge Health اولین پلتفرم دیجیتالی در جهان است که به درد کمر و مفاصل اختصاص یافته است. این کلینیک دیجیتال به افراد کمک می­کند تا مراقبت­های اسکلتی – عضلانی(MSK) خود را از مرحله پیشگیری تا پس از جراحی، مدیریت کنند. ویدئوها، منابع پزشکی و مربیان سلامت فردی که این مجموعه در اختیار کاربران قرار می­دهد، بیمار را در مدیریت این درد حاد و مزمن یاری داده و برای کاهش هزینه ­های مربوط به مراقبت­های بهداشتی مناسب می­باشند.

Rally Health

تاسیس: ۲۰۱۰

مکان: واشنگتن دی سی، سانفرانسیسکو

حیطه فعالیت: Rally Health یک پلتفرم سلامت دیجیتال است که اطلاعاتی در زمینه مراکز درمانی در دسترس و سبک زندگی سالم، در اختیار کاربران قرار می­دهد و به کارمندان آموزش می­دهد که چگونه مزیت­ های بیشتری دریافت کنند. خدمات شخصی ­سازی شده در این استارتاپ، از تعداد زیادی منبع داده استفاده می­کنند تا بتواند کاربران را در مسیر مراقبت و درمان، یاری دهند. این مجموعه با ایجاد گروه و چالش­های متفاوت در تلاش است حتی کارکنان خود را تشویق به حفظ سلامت کند و در این راه بیش از ۱.۵ میلیارد دلار را صرف پاداش کرده است.

QuiO

QuiO

تاسیس: ۲۰۱۹

مکان: NYC

حیطه فعالیت: QuiO دستگاه­های تزریق بی­سیم و نرم ­افزار نظارت مبتنی بر ابر ارائه می­دهد. پورتال وب این شرکت، ارائه ­دهندگان را قادر می­سازد تا بدون نیاز به همگام ­سازی یا گوشی هوشمند، بیماران را تحت نظر داشته باشند و به موقع خدمت ­رسانی کنند.

Verge Genomics

Verge Genomics

تاسیس: ۲۰۱۶

مکان: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

حیطه فعالیت: این شرکت توسط کارشناسان یادگیری ماشین و تولیدکنندگان داروی اعصاب و روان تاسیس شده است. Verge Genomics از یک رویکرد منحصر ‌به فرد از طریق هوش مصنوعی استفاده می­کند و برای تعیین این که کدام داروها احتمال موفقیت بالاتری دارند، به کار می­رود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۳ Average: ۳.۷]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا