اخبار استارتاپی

ارائه ۳۰ تیم از حوزه های مختلف در برابر داوران و سرمایه گذاران

رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران با مشارکت 37 نهاد سرمایه گذار برگزار شد

اکودی‌ام

در نخستین روز رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران که به میزبانی شتابدهنده اینومکث و صندوق پژوهش و فناوری گلستان در شهر گرگان برگزار شد، بیش از ۳۰ تیم از حوزه‌های مختلف به ارائه ایده و محصولات خود پرداختند. این رویداد در روزهای ۳۰ام و ۳۱ام تیرماه ۱۴۰۱، در شهر گرگان برگزار می شود.

پیوند توانمندی‌های موجود در اکوسیستم گلستان به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری پراکنده در کشور، ایجاد تحول در نگرش سرمایه‌گذاران استان گلستان و جلب توجه ایشان به فرصت های اکوسیستم استارتاپی و  تقویت سطح تعامل میان بازیگران استانی، به خصوص ارتباط میان استارتاپ ها، نهادهای نوآوری و بخش خصوصی، نظیر اتاق بازرگانی استان، از اهداف این رویداد است.

در افتتاحیه رویداد، دکتر محمد رضایی، رئیس صندوق پژوهش و فناوری گلستان از مشارکت ۳۷ نهاد سرمایه گذاری در رویداد خبر داد که فرصت مناسبی برای جذب سرمایه توسط استارتاپ هایی است که در این رویداد به ارائه ایده های خود می پردازند.

سید محمدهادی خالقی، دبیر رویداد سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد پلی میان استارتاپ ها و سرمایه گذاران عنوان کرد. او گفت که این رویداد تبدیل به برنامه‌ای ملی و مستمر خواهد شد و در قالب پلتفرمی برای سرمایه گذاری در خدمت سرمایه گذاران خطرپذیر، شتابدهنده ها و استارتاپ ها خواهد بود.

دکتر مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان، با اعلام اینکه تمرکز پارک بر روی آماده سازی تیم ها برای جذب سرمایه است، این رویداد را همراستا با اهداف پارک و یکی از برنامه های اثرگذار برای تحقق این هدف دانست.

پس از اتمام مراسم افتتاحیه، شروع ارائه تیم ها به هیئت داوران آغاز شد. زمان ۵ دقیقه ای برای پیچ تیم ها در نظر گرفته شده بود و هر تیم پس از ارائه ۲ دقیقه فرصت داشت تا ناظر به پرسش‌های داوران، توضیحات تکمیلی خود را مطرح کند. در روز دوم رویداد نشست های B2B برگزار می شود تا تیم هایی که توانسته اند نظر سرمایه گذاران را جلب کنند، با ایشان سر یک میز نشسته و مذاکراتشان را آغاز کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۴.۵]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا