خودرومقالات خودرو

سیر تاریخی پیشرفت خودروهای برقی

خدمات حقوقی کسب و کار

خودروهای معمولی از سوخت­ های فسیلی مانند بنزین یا گازوئیل، برای تامین انرژی موتور احتراق داخلی استفاده می­کنند. این خودروها در حین رانندگی با تولید صدا و گازهای خروجی، موجب آلودگی صوتی و آلوگی هوا می­شوند. خودروهای معمولی به صرفه نیستند و تنها حدود ۱۸ تا ۲۵ درصد از انرژی موجود در سوخت را برای حرکت خودرو در جاده­ ها استفاده می­کنند. چنین خودروهایی بیش از یک قرن است که به صورت انبوه تولید شده ­اند و زیرساخت‌های پشتیبانی قابل توجهی از جمله تاسیسات ساخت، تعمیر و سوخت‌گیری، برای این خودروها ایجاد شده است.

اما در کنار پیشرفت این خودروها، فعالان حوزه خودرو مدت­ هاست که ساخت و توسعه انواع خودروهای برقی را در دستور کار قرار داده ­اند.

دانشمندان در ساخت این خودروها تلاش می­کنند تا معایب خودروهای معمولی را با جایگزینی خودروهای برقی از بین ببرند و همزمان بازدهی بالایی در صنعت حمل و نقل ایجاد کنند.

مطالعه سیر پیشرفت یک فناوری، اطلاعات زیادی در رابطه با دیدگاه­ها، نقاط عطف و چالش­های آن حوزه به ما می­دهد. از این رو، در این مطلب بنا داریم تا با ارائه سیر تاریخی پیشرفت خودروهای برقی در قالب اینفوگرافیک، یک آشنایی کلی با روند توسعه این خودروها پیدا کنیم:

سیر تاریخی پیشرفت خودروها برقی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا