اخبار استارتاپی

تسهیل فرآیند ارزیابی دانش بنیان های پارک‌های علم و فناوری

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: فرآیند ارزیابی دانش‌بنیانی شرکت‌های مستقر در این پارک‌ها تسهیل می شود.

رضا اسدی‌فرد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از شرکت‌های دانش بنیان در پارک‌های فناوری در سراسر کشور مستقر هستند، گفت: این موضوع می طلبد که این پارک‌ها در زمینه ارزیابی شرکت ها برای دانش بنیان شدن با معاونت علمی و فناوری همکاری کنند.

وی افزود: هر چند که واگذاری کل فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان به پارک‌های فناوری یا سایر موسسات به دلیل حفظ وحدت رویه ارزیابی امکان پذیر نیست اما امسال این امکان فراهم شده است که این پارک‌ها با همکاری معاونت علمی و فناوری، فرآیند ارزیابی شرکت‌های مستقر در پارک را تسهیل و تسریع کنند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به معیارهای ارزیابی و ضرورت وجود معیارهای یکسان در فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان، بیان کرد: پارک‌های فناوری می‌توانند با معرفی کارگزار ارزیابی دانش‌بنیان و تشویق شرکت‌های مستقر در پارک به ثبت اطلاعات در سامانه دانش بنیان فرآیند ارزیابی این شرکتها را تسریع کنند.

وی ادامه داد: همچنین با تعدادی از پارک‌های منتخب تفاهم نامه‌ای برای مشارکت مدیریت پارک‌ها در شناسایی و معرفی شرکت‌های مستعد دانش‌بنیان امضا شده و مرحله آزمایشی این طرح با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال انجام است.

اسدی‌فرد همچنین تاکید کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ با همه پارک‌های فناوری و شهرک‌های صنعتی کشور برای جلب مشارکت آنها در اطلاع رسانی و ترویج برنامه‌های معاونت علمی و فناوری و شناسایی و کمک به تسریع فرآیند ارزیابی دانش بنیان شرکت‌های توانمند مستقر در پارکها و شهرک‌های صنعتی مکاتبه شده است و تا کنون همکاری با بیش از ۵ پارک علم و فناوری و شهرک صنعتی آغاز شده است. در نتیجه این همکاری‌ها شرکت‌های توانمند بیشتری وارد فرایند ارزیابی می‌شوند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور بیان کرد: تعداد شرکت‌های متقاضی دانش بنیان شدن از حدود ۲۵۰ مورد در ماه، در سال ۱۴۰۰ به ماهیانه بیش از ۶۰۰ مورد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *