اخبار استارتاپی

بازار بزرگ صنعت پتروشیمی به‌روی دانش‌بنیان‌ها گشوده می‌شود

اولین همایش پتروفن ویژه هفته پژوهش و فناوری با رویکردی نوین در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، ۲۷ تا ۲۹ آذرماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

خدمات حقوقی کسب و کار

در این همایش سه روزه، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های تابعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس درباره محورها و موضوعاتی چون توسعه سبد محصولات، دانش فنی، بومی‌سازی مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها، ساخت تجهیزات دوار، ساخت تجهیزات ثابت و ابزار دقیق، پوشش‌های نوین و بهبود و تحول در فرآیند به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

در این رویداد که با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، نیازهای فناورانه شرکت‌های تابعه این گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ارائه می‌شود.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای افزایش سهم خود در این صنعت مهم کشور با ارائه برخی خدمات و محصولات مورد نیاز، کنسرسیوم تشکیل دهند و به‌صورت مشترک همکاری کنند. در این رویداد بیش از ۸۰ نیاز فناورانه هلدینگ خلیج فارس در هفت رسته معرفی می‌شود و زمینه مناسبی برای تعاملات فراهم خواهد شد. هدف از این کار، استفاده از توانمندی‌های داخلی و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی است.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، مراسم افتتاحیه نخستین همایش پتروفن با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و تعدادی از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس، مدیران ارشد، معاونین پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، رؤسای پارک‌های علم و فناوری و مدیران و کارشناسان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا