اخبار استارتاپی

طرح‌های فناورانه حوزه‌های نفت و گاز حمایت می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از طرح های فناورانه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی حمایت می کند.

ستاد توسعه فناوری‌های حوزه آب و انرژی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با انتشار فراخوانی اعلام کرده است که از طرح‌های فناورانه و نوآورانه‌ای که بتواند به تحول صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کمک کند؛ حمایت خواهد کرد.

طرح‌هایی که در رفع نیازهای گلوگاهی صنایع کشور موثر باشند»، «بومی سازی شده باشند و بتوانند وابستگی به بازارهای خارجی را کاهش دهند»، «قابلیت رقابت‌پذیری صادراتی داشته باشند»، «به ارتقای اشتغالزایی کمک کنند» و «سرمایه‌گذار یا بهره‌بردار مناسب داشته باشند» در اولویت حمایت قرار دارند.

«تحول رقومی (دیجیتال) در صنعت نفت»، «احیای چاه‌های‌ غیرفعال و کم‌بازده»، «گسترش فعالیت‌های اکتشافی در حوزه نفت و گاز»، «مشعل‌سوزی (فلرینگ) و بازیابی گازهای مشعل»، «ساخت بار اول محصولات راهبردی»، «افزایش ضریب پیچیدگی پالایشگاه‌های کشور»، «تولید گاز مایع (LNG) و انرژی هیدروژنی» و «جلوگیری از هدررفت اجزای ارزشمند گاز طبیعی» و «صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی» محورهای اصلی در نظر گرفته شده برای این حمایت‌ها هستند.

اکودی‌ام
منبع
مهر
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا