اخبار استارتاپی

توسعه ‌دهندگان فناور‌ی‌ های شیرین ‌سازی آب های لب شور و آب های شور دریا حمایت می ‌شوند

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش ‌بنیان ریاست جمهوری فراخوان حمایت از طرح‌ های توسعه فناوری حوزه «شیرین ‌سازی آب‌ های لب‌ شور و آب‌ های شور دریا» را منتشر کرد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش ‌بنیان ریاست جمهوری فراخوان حمایت از طرح‌ های توسعه فناوری حوزه «شیرین ‌سازی آب‌ های لب‌ شور و آب‌ های شور دریا» را منتشر کرد.

هدف از این فراخوان که توسط ستاد توسعه فناوری‌ های آب، اقلیم و محیط‌ زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌ بنیان ریاست جمهوری منتشر شده است؛ بهره‌ گیری از توان و ظرفیت بالقوه شرکت‌ های دانش‌ بنیان و فناور، استارتاپ‌ ها، دانشگاه ‌ها و مراکز علمی و انجام پروژه ‌های کاربردی و خروجی محور در راستای توسعه فناوری‌های راهبردی کشور است.

در این فراخوان آمده است که طرح‌ های توسعه فناوری پیشنهادی با هدف دستیابی فناوری به سطح آمادگی فناوری (TRL) حداقل ۶ (تولید نمونه اولیه در ابعاد واقعی) یا ۷ (اثبات عملکرد نمونه اولیه در محیط واقعی) بوده و پیشنهادیه‌ های دستیابی به TRL پایینتر از جمله پایان‌ نامه‌ ها، طرح‌ های تحقیقاتی، پژوهشی و در ابعاد آزمایشگاهی در قالب این فراخوان مورد حمایت قرار نخواهند گرفت. همچنین علاوه بر خود اظهاری متقاضیان در خصوص سطح TRL طرح‌ های خود، بررسی‌ های تکمیلی نیز توسط ستاد انجام خواهد شد.
همچنین طرح‌ های پیشنهادی ارسالی از طرف مراکز علمی و دانشگاه‌ها قبل از ارسال به دبیرخانه ستاد توسط معاونت پژوهش و فناوری هر دانشگاه مورد بررسی و تأیید اولیه قرار گرفته و تأییدیه رسمی دانشگاه برای هر کدام از طرح‌ های پیشنهادی ضروری است. تکمیل، تأیید و ارسال طرح‌ های پیشنهادی به نشانه تصویب طرح در ستاد نیست و فرآیند ارزیابی طرح‌ ها در ستاد و توسط کارگروه‌ های تخصصی انجام می‌ گیرد.

این فراخوان تاکید دارد که موضوع طرح‌ های پیشنهادی باید منطبق با عنوان فراخوان بوده و طرح‌ های خارج از موضوع فراخوان مورد داوری و ارزیابی قرار نخواهند گرفت. طرح‌ هایی در اولویت حمایت قرار خواهند گرفت که دارای ماهیت فناورانه و کاربردی بوده و قابلیت تجاری سازی آن‌ ها بالا باشد و این طرح‌ ها نباید بدون اطلاع ستاد و به صورت همزمان و موازی از حمایت هیچ سازمان و نهاد دولتی برخوردار شود و در صورت آمادگی بهره‌ بردار بخش خصوصی یا دولتی برای استفاده از نتایج طرح، ضروری است مستندات لازم در خصوص هرگونه قرارداد همکاری به پیوست پروپوزال طرح ارسال شود.

متقاضیانی که قصد مشارکت در این فراخوان را دارند می‌ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال طرح‌ های خود تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱ به این آدرس مراجعه کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
تین نیوز
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *