اخبار خودرو

همکاری جک و هواوی برای تولید خودروی برقی آغاز شد

از زمانی که شرکت ارتباطی و مخابراتی هوآوی تحت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، فعالیت این ابرشرکت در حوزه‌های دیگر افزایش یافته است.

از زمانی که شرکت ارتباطی و مخابراتی هواوی تحت تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت، فعالیت این ابرشرکت در حوزه‌های دیگر افزایش یافت. همکاری جک و هواوی دور جدیدی از فعالیت‌های این ابرشرکت مخابراتی در حوزه تولید خودرو است. این دو شرکت هم‌اکنون از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی کارخانه مشترک تولید خودرو در Hefei، مرکز استان آنهویی چین رونمایی کرده‌اند.

بنابر اطلاعاتی که یک شرکت پیمانکاری از پروژه همکاری جک و هواوی منتشر کرده است، کارخانه آن‌ها در پارک صنعتی فیکسی Hefei در زمینی به مساحت حدود ۵۱۰,۰۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد.

این قرارداد در مقایسه با دیگر همکاری‌های هواوی متفاوت خواهد بود. تاکنون هواوی تنها در زمینه تأمین قطعات و نرم‌افزار خودروهای مشترک فعالیت می‌کرد. برای مثال، همکاری این شرکت با گروه صنعتی Sokon مستقر در چونگ کینگ به تولید مشترک خودروهای برند Seres منجر شده و مسئولیت هواوی در این همکاری، تولید سیستم‌های الکترونیکی و نرم‌افزارهای هوشمند خودرو است.

بااین‌حال، همکاری جک و هواوی سرآغاز ورود غول ارتباطی چینی به دنیای ساخت خودرو خواهد بود. بخش‌های مختلفی از فرایند تولید خودرو بر عهده هواوی قرار دارد، بنابراین می‌توان گفت که خودرو نیز به سبد محصولات این شرکت افزوده خواهد شد.

همکاری جک و هواوی، دوستی دیرینه!

بنابر گزارشی که رسانه محلی Hefei Daily منتشر کرده است، همکاری جک و هواوی به‌خوبی پیش می‌رود. این دو شرکت سابقه فعالیت‌های مشترک با یکدیگر را دارند و بنابراین برای یکدیگر آشنا هستند. این دو شرکت در بیانیه مشترک خود این‌چنین اعلام کرده‌اند: «هواوی و جک قصد دارند تا نسل جدید فناوری‌های پلتفرم خودروهای برقی هوشمند پیشرفته مبتنی بر قطعات هوشمند خودرو را توسعه دهند.» انتظار می‌رود نخستین محصول مشترک این همکاری خودرویی همچون جک J7 الکتریکی (JAC eJ7) باشد. درصورت تولید موفقیت‌آمیز این خودرو و حفظ ارتباط جک با کرمان موتور، احتمالاً در آینده نزدیک کی‌ام‌سی J7 الکتریکی با سیستم‌عامل و قطعات هواوی را در ایران خواهیم دید.

هواوی درحال‌حاضر یکی از تأمین‌کنندگان قطعات خودرو در چین به‌شمار می‌رود. این شرکت به‌تازگی پکیج‌های کامل فناوری هوشمند خودرو را تحت شعار Huawei Inside به بازار عرضه کرده است. همکاری جک و هواوی، ابرشرکت ارتباطی چینی را یک گام دیگر نیز به پیش خواهد برد. هواوی با این قرارداد به مراحل طراحی، تولید، بازاریابی و فروش خودرو نیز وارد خواهد شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *