اکوسیستم

مرکز تتا و پارک علم و فناوری خراسان رضوی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

اولین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و پارک علم و فناوری خراسان رضوی در جهت توسعه زیست‌بوم نوآوری و کسب‌وکارهای دیجیتالی امضا شد.

به گزارش روابط‌ عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، در مراسمی که باهدف توسعه زیست‌‌بوم نوآوری و توسعه کسب‌وکارهای دیجیتالی در راستای استفاده از ظرفیت‌های اجرایی، علمی و پژوهشی پارک‌های علم و فناوری و افزایش نقش‌آفرینی آنها در زیست‌‌بوم نوآوری و فناوری کشور برگزار شد، تفاهم‌نامه علمی با حضور امین کلاهدوزان سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، ابوالفضل چمندی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی و مسعود میرزایی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی امضا شد.

سرپرست مرکز تتا زیست‌بوم توسعه کسب‌‌وکارهای دیجیتالی را شامل هفت زیرنظام اداری و قانونی، زیرساختی‌ و تسهیلگر، تأمین مالی، فرهنگی و اجتماعی، توسعه دانش و فناوری، سرمایه انسانی و توانمندسازی و توسعه بازار و فروش دانست و افزود: در برنامه راهبردی جدید مرکز تتا، فرایند توسعه زیست‌بوم کسب‌وکارهای الکترونیکی ناظر به هفت زیرنظام ذکر شده طراحی شده است.

او با اشاره به پایلوت شدن استان خراسان رضوی به‌‌عنوان استان تاثیرگذار در حوزه زیست‌بوم تجارت الکترونیکی در مدل جدید همکاری‌های بین بخشی در کشور افزود: حدود ۵۰ درصد از شرکت‌های فعال حوزه تجارت الکترونیکی در استان تهران متمرکز شده‌اند که این یک آسیب تلقی می‌شود و باید تلاش کرد برای کسب‌وکارهای این حوزه توزیع جغرافیایی مناسبی در سطح کشور انجام شود.

کلاهدوزان با بیان اینکه اکنون ۱۲۰ هزار شرکت رسمی و ثبت شده در تجارت الکترونیکی داریم، گفت: از آنجایی که در این بخش شفافیت بسیار زیاد است و بیش از ۷۰۰ هزار نفر به ‌صورت رسمی در حال فعالیت در بخش تجارت الکترونیکی هستند که باید در اولویت قرار بگیرند. در جلساتی که با شرکت ملی پست برگزار کردیم برآورد من این است که در سال آینده نزدیک به ۲۵۰ هزار ناوگان جدید می‌‌خواهیم.

ابوالفضل چمندی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت افزایش سهم تجارت الکترونیکی در کشور، به تشریح خروجی‌‌های مشخص آن پرداخت و کاهش هزینه‌‌های بازاریابی برای کسب‌‌وکارها، افزایش نظارت و کنترل مناسب بر بازار در اقلام اساسی و توسعه صادرات را از دستاوردهای مهم توسعه تجارت الکترونیکی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: در هر سه محور می‌توانیم فعالیت کنیم و بازیگران اصلی آن شرکت‌‌های دانش‌بنیان هستند و باید پیشرفت فناورانه را الگوی راه خود قرار بدهیم. او با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه تولید دانش‌بنیان و اشتغال ‌آفرین و حرکت از انقلاب علمی به‌ سوی انقلاب صنعتی، از آمادگی و اهتمام به همکاری و یاری ‌رسانی استانداری خراسان رضوی در اجرایی ‌شدن محورهای تفاهم‌ نامه خبر داد.

مسعود میرزائی رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی بر توسعه زیست‌‌بوم نوآوری و توسعه کسب‌و کارهای دیجیتالی در سطح کشور، اعلام داشت: متأسفانه پارک‌های علم و فناوری در دو دهه گذشته بیشتر کارهای لوکس انجام داده‌اند.

او سه عرصه مهم کاری پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی را صنایع معدنی، صنایع غذایی و صنایع خلاق فرهنگی برشمرد و آمادگی و همراهی پارک علم و فناوری خراسان رضوی با مرکز تتا را بر توسعه زیست‌‌بوم نوآوری و توسعه کسب‌‌وکارهای دیجیتال اعلام داشت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *